Головна » Новини » Через кібератаку у Венесуелі 7 мільйонів осіб залишилися без зв‘язку

Через кібератаку у Венесуелі 7 мільйонів осіб залишилися без зв‘язку

Близько 7 з 13 мільйонів людей залишилися без зв’язку, повідомляє Digital Journal з посиланням на заяву міністра вищої освіти, науки і техніки Венесуели Угбеля Роа (Hugbel Roa). Він звинуватив у збоях «іноземних агентів», які «систематичними терористичними атаками намагаються дестабілізувати ситуаціюв країні». Чиновник також повідомив, що від кібератаки постраждали сайти державних установ на домені .ve, які розміщені на серверах Національної комісії з електрозв’язку (Conatel).

Відомо, що мобільний оператор Movilnet належить державі, однак в країні діють ще два інших приватних оператори зв’язку: іспанські Movistar та Digitel.

Відповідальність за атаку взяли на себе хакери з угрупування Binary Guardians. Свої дії хакери пояснили боротьбою з диктаторським режимом чинного президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Кібератаки тривали три дні й лише тепер оператори зуміли більш-менш налагодити зв’язок. Уряд Венесуели заявив, що буде розслідувати напади на телекомунікації і розцінює їх як акти терору.

Нагадаємо, Україна за останній час постраждала від двох масових кібератака комп’ютерних вірусів WannaCry та Petya (NotPetya). За даними компанії Check Point Software Technologies, що спеціалізується на кібербезпеці, за травень три найбільш поширені віруси – Fireball, RoughTed та WannaCry – атакували 44% організацій на планеті.  Аналітики компанії KnowBe4, яка спеціалізується на захисті від кібератак, оцінюють збиток від віруса-шифрувальника WannaCry в мільярд доларів.


Актуально

Рівненщина сьогодні відзначає День поля

Інноваційні технології, застосування мікро- та біодобрив, адаптація до змін клімату. Ці та інші питання обговорювали …

Залишити коментар