Головна » Новини » Рівненська облрада занепокоєна ситуацією з незаконним видобутком бурштину

Рівненська облрада занепокоєна ситуацією з незаконним видобутком бурштину

На наступному сесійному засіданні Рівненська обласна рада планує прийняти звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо створення робочої групи з метою напрацювання нового проекту закону для врегулювання ситуації з незаконним видобутком бурштину.

Текст звернення оприлюднено на сайті Рівненської облради.

У проекті документу зазначається, що в Рівненській області на сьогодні болючою залишається проблема незаконного видобутку бурштину. Унаслідок цього значні території земель на півночі Рівненської, Волинської та Житомирської областей зруйновані.

Загалом наслідки нелегального видобування бурштину плачевні. Це, зокрема, порушення цілісності геологічних пластів, збіднення бурштиноносних надр, знищення трав’яного покриву і родючого шару ґрунту, деградація ґрунтів, підвищення рівня криміногенної обстановки в регіоні.

Сподівання суспільства на вирішення цієї проблеми були пов’язані із законопроектом №1351-1 «Про видобування та реалізацію бурштину», однак у лютому 2017 року Верховна Рада України його відхилила.

«Враховуючи актуальність зазначених проблем, які можуть призвести до непередбачуваних соціальних і екологічних наслідків та потребують термінового вирішення, ми, депутати Рівненської обласної ради, просимо вжити заходів для створення робочої групи з метою напрацювання нового проекту Закону щодо врегулювання на законодавчому рівні питань видобутку і реалізації бурштину, забезпечення рекультивації порушених земель. До вказаної робочої групи просимо залучити представників Рівненської, Волинської та Житомирської обласних рад. Додатково пропонуємо наступний план-графік дій робочої групи з метою якнайшвидшої та якісної підготовки відповідного законопроекту:

1. створення робочої групи – до 1 жовтня 2017 року;

2. проведення першого організаційного засідання – до 15 жовтня 2017 року;

3. початок підготовки відповідного законопроекту;

4. обговорення вказаного законопроекту з громадами, на території яких здійснюється незаконний видобуток бурштину;

5. реєстрація законопроекту – до 31 грудня 2017 року», – зазначається у проекті звернення.


Актуально

Рівненські чиновники та освітяни сумніваються в законності приватної школи у Рівному

До приватної школи ThinkGlobal (СінкГлобал) є питання по ліцензії У засобах масової інформації набула широкого …

Залишити коментар