Головна » Новини » Економіка » У Сарненському районі активно працюють над створенням об’єднання громад

У Сарненському районі активно працюють над створенням об’єднання громад

Жителі села Вири на Сарненщині зустрілися з фахівцями з питань децентралізації

Консультанти проекту ПУЛЬС РРВ АМУ охоче розповіли активістам, депутатам та сільському голові про усі переваги обєднання. Нині до Селищанської ОТГ за перспективним планом має увійти 4 сільські ради – Селищанська, Чудельська, Вирівська та Кам’янська. Однак остання нині виступає проти такого об’єднання, відтак гальмує усі інші сільські ради, адже розбиває їхню територію. Тому у селі Вири нині роздумують щодо інших варіантів – або приєднатися до Клесівської ОТГ, або утворити невеличку громаду з центром у Вирах.

Консультант з правових питань Василь Курилас нагадав про процедуру обговорення, прийняття рішення та його затвердження. «Перш ніж приймати такі кардинальні рішення, потрібно усе зважити, врахувати усі думки громади, і лише потім вносити відповідні зміни до перспективного плану», – наголосив Василь Курилас.

Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер розповіла про обрахування спроможності громади. Варто вже нині порахувати видатки, надходження, вивчити перелік підприємств, які працюють на території потенційної громади, адже вони є головними платниками податків.

Після дискусії консультанти порадили не поспішати, а прийняти зважене рішення, при потребі зустрітися з представниками інших сільських рад і обговорити усі можливі варіанти об’єднання громади.

Повідомляє Проект Пульс Рівненського Регіонального відділення АМУ


Актуально

Рівненщина отримала вакцини проти ХІБ інфекцій

Сьогодні, вперше у поточному році, Рівненська область отримала вакцину проти ХІБ інфекції. Всього надійшло 27950 …

Залишити коментар