Головна » Новини » Здоров'я » На Рівненщині вперше вагітна жінка народила з трансплантованою ниркою

На Рівненщині вперше вагітна жінка народила з трансплантованою ниркою

Операцію з її розродження виконали фахівці Рівненського обласного перинатального центру (РОПЦ). Випадок народження дитини жінкою з такою тяжкою екстрагенітальною патологією є першим для нашої області за всю її історію і загалом поодиноким для України. Йдеться на сайті Рівненського ОПЦ.

Людмила з новонародженою донечкою.
Фото з сайту “Чарівне Інфо”

27-річна мама новонародженої дівчинки, жителька Рокитнівського району Людмила, з дитинства потерпала від хронічної ниркової недостатності, перебувала на гемодіазілі («штучна нирка»), і в 2012 році перенесла трансплантацію нирки від мами . В такому випадку для підтримання життєдіяльності людині пожиттєво доводиться приймати спеціальні препарати, які в той же час пригнічують імунітет і  не дозволяють організму відторгати чужий орган. Тому з вагітністю можуть бути серйозні проблеми.

Знаючи про свою проблему жінка вирішує завагітніти, адже це дитя для сім’ї було дуже бажане. Спочатку Людмила була на обліку в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології, а два  останні місяці була під наглядом фахівців РОПЦ, де й народила донечку.

Як розповіла головний лікар РОПЦ Вікторія Єнікеєва, вагітність мала патологічний перебіг через ускладнення, спричинені основною хворобою. Проте жінка змогла виносити дитину до 38 тижня вагітності. Операція кесарського розтину  теж була складною, адже були неабиякі ризики фізичного і механічного впливу на пересаджену нирку, проте пройшла цілком успішно. Дівчинка народилася абсолютно здоровою з вагою 3. 400 г та зростом у 55 см. Наразі і жінка, й дитина почуваються добре, дівчинку хочуть назвати Меланією.

Разом з тим, Людмила  має продовжувати курс лікування, який допомагає пересадженій нирці функціонувати у її організмі. Місяць такого лікування молодій мамі обходиться у більш, ніж 10 тисяч гривень. Тож, рідні сподіваються, що знайдуться ті, хто допоможе з ліками, дитячим, ліжечком чи візочком.


Актуально

Рівненщина отримала вакцини проти ХІБ інфекцій

Сьогодні, вперше у поточному році, Рівненська область отримала вакцину проти ХІБ інфекції. Всього надійшло 27950 …

Залишити коментар