Головна » Новини » Здоров'я » “Лідерська хвиля” на Рівненщині прокотилася Случем (ФОТО)

“Лідерська хвиля” на Рівненщині прокотилася Случем (ФОТО)

Цьогорічний молодіжний проект “Лідерська хвиля” завершився. Про його здобутки та перебіг навчання розповідлає керівник проекту Руслана Шаркова:

“Ось і завершився проект «Лідерська хвиля 2017»…. Звіти здані, події переосмислені, емоції класифіковані, досвід описаний….


«Лідерська хвиля» програма реалізована ГО «Молодіжна палата Палацу дітей та молоді» за сприяння та підтримки Управління сім`ї, молоді та спорту Рівненського міськвиконкому, ГО ФМІ «Крила», ГО «Сприяння позашкільній освіті ПДМ».


Наш проект, триденний сплав по річці Случ, було спрямовано на формування лідерських навичок та командної взаємодії в учнівської молоді у нестандартних умовах з елементами екстриму та незвичних фізичних навантажень.


З досвіду подорожі минулого року ми знали, що у такій ситуації підлітки по новому, неочікувано проявляють себе. Було радісно і корисно спостерігати за вихованцями ПДМ, учнями шкіл міста, як вони проявляють кращі риси свого характеру, як змінюються їх світосприйняття протягом досить короткого часу, як вони здружуються, взаємодіють, спілкуються, вчаться нового, здобувають новий досвід. Мандрівка такого формату це завжди особистісний виклик: що я зможу? Чого я вартий? Який я справжній? Приємно усвідомлювати, що ми стали причетними до їхнього нового позитивного життєвого досвіду…

Це були три дні безперервного драйву і адреналіну, нових вражень, нових знань, нових відчуттів, нового досвіду…
Цього року до складу нашої команди входив педагог – історик, керівник клубу «Юний археолог» ПДМ і саме тому ми мали професійні екскурсії у продовж усього нашого маршруту. В м. Корець ми відвідали руїни Корецького замку та жіночий монастир і продовжили нашу подорож. Ми піднімались на Княжу гору та Губківського замку.

За час мандрівки старшокласники та молодь отримали навики підготовки плавзасобів до мандрівки та навики командної греблі та управління катамараном;
• облаштування наметового містечка, організації життєдіяльності табору;
• дізнались про особливості організації роботи польовій кухні (викопували ями для органічних відходів), готування їжі на відкритому вогнищі;
• дбайливого ставлення до навколишнього середовища, ми прибирали та залишали ідеальну чистоту після себе;
• вихованці збирали та заготовлювали дрова для вогнища, ходили до джерела і пішки і поводі (байдаркою) по воду;
• навчились правильно розкладати вогнище, підтримувати його та правильно гасити ;
• здобули навички виживання у польових умовах;
• було проведене змагання із спортивного орієнтування на місцевості;
• учасники здобули практичні навички з управління плавзасобами, познайомились з спеціальною термінологією: правий, лівий борт, весло у воду, сушити весла, табань, опанували жартівливими методами водного бою…ми стали практично «профі».

За час сплаву підлітки по-справжньому здружилися, навчилися взаємодіяти злагоджено та швидко, адже під час греблі потрібно було підлаштовуватися один під одного. Діти навчилися не симулювати, не «халявити», – одним словом, працювати як єдиний організм. Оскільки саме від цього залежить швидкість і правильний хід катамарана по воді. Найекстремальнішим під час перебування на річці було подолання порогів та проходження під мостами.


Нам надзвичайно пощастило з погодою: три сонячних, теплих дні, що дали змого учасникам вдосталь накупатись, засмагати і вудити рибу.
Ми грали у «Що ? Де ? Коли?», «Битва за прапор» і, звісно, наша улюблена гра в «Мафію» біля вечірньої ватри.
Вся наша мандрівка була одним величезним позитивним досвідом.


Як учасник програми хочу подякувати педагогам палацу дітей та молоді, котрі були учасниками нашого проекту , батькам, які знайшли можливість бути поряд з нашими дітьми, ділились своїми знаннями та досвідом. Дякуємо нашому партнеру і організатору водного туру ГО «ФМІ «Крила». Їх професійний досвід та впевненість, дружнє ставлення, компетентний і неформальний підхід до старшокласників, розуміння та підтримка викликали у нас довіру та повагу.
Усім хто працює з молоддю, над створенням своєї команди, любить пригоди і драйв наполегливо рекомендую організувати таку чудову мандрівку – пригоду…це те що залишається у пам’яті на все життя.”


Актуально

У Рівному до Дня молоді відбудеться дискотека під відкритим небом

24 червня жителів та гостей міста Рівне чекає вечірка під відкритим небом. Всю молодь запрошуємо …

Залишити коментар