Головна » На експорт » Новини Суспільства » Головні історичні події 25 червня

Головні історичні події 25 червня

1741 – Ерцгерцогиня Австрії Марія Терезія стала королевою Угорщини.

1788 – Вірджинія стала десятим і найбільшим штатом США. На довгий час Вірджинія стала головним політичним центром країни – саме тут народились автори конституції і вісім президентом країни.

1857 – Вийшов збірник віршів французького поета Шарля Бодлера «Квіти зла». Згодом суд оштрафував Бодлера за порушення норм суспільної моралі і з наступних видань був змушений вилучити шість найнепристойніших віршів.

1919 – У Німеччині здійснив політ перший у світі цільнометалічний моноплан “Юнкерс F13”.

1951 – Відбулась перша комерційна трансляція телепередачі в кольорі – компанія CBS показала чотиригодинне шоу з Нью-Йорка на чотири інших міста – Балтимор, Філадельфію, Бостон і Вашингтон. На той час побутових кольорових телевізорів ще не було, а сама компанія мала їх лише близько трьох десятків.

1988 – Чемпіоном Європи з футболу стала збірна Голландіїї, котра у фінальному матчі перемогла команду СРСР з рахунком 2-1.

1991 – На підставі проведених референдумів Словенія і Хорватія проголосили незалежність від Югославії, що стало формальним поштовхом до початку війн в Югославії, які тривали десять днів і п’ять років, відповідно. У 1992 році обидві держави були визнані міжнародною спільнотою і стали членами Організації Об’єднаних Націй.
1993 – Кім Кемпбелл стала 19-м прем’єр-міністром Канади, першою жінкою в країні на цьому посту.
2009 – У своєму домі в Лос-Анжелесі від фатальної комбінації препаратів, наданих особистим лікар, на 51-у році життя помер Майкл Джексон, один з найбільш комерційно успішних артистів світу. Через тривале розслідування причин його смерті публічна церемонія прощання відбулась лише 7 липня, а самі похорони – 3 вересня 2009 року.
1852 – народився Антоніо Гауді, каталонський архітектор, представник стилів арт-нуво та модерн в архітектурному мистецтві. 165 років з дня народження.
1886 – народився Іван Петрович Крип’якевич, український історик.
1963 –  народився Джордж Майкл, англійський поп-співак (Wham!: Wake Me Up before You Go-Go; соло: Careless WhisperFaithKissing A FoolI Want Your Sex, , Older)

Актуально

У Рівному з`явиться дитячий хоспіс

У Рівному обговорили створення обласного дитячого паліативного відділення – дитячого хоспісу на базі Будинку дитини. …

Залишити коментар