Головна » Новини » На Рівненщині критична ситуація зі сміттям?

На Рівненщині критична ситуація зі сміттям?

Невтішну новини, про критичну ситуацію з відходами повідомили депутати на засіданні екологічної комісії Рівненської обласної ради.

Так, за звітними даними, протягом 2016 року в області утворилося 1021,2 тис мсміття, що становить 176,4 тисячі тонн. 72,2% сміття від указаного об’єму було захоронено на сміттєзвалищах області, 1,5% відправлено на заготівельні пункти вторинної сировини, 21,1% – на заводи переробки.

На території області обліковано 334 полігони, з них сім звалищ уже не діючі. Найбільшим полігоном для захоронення сміття є рівненський, котрий діє з 1959 року та прийняв уже 5337,2 тисячі тонн, що складає 95,8% від його проектних потужностей.

«Бачимо, що ситуація зі збором та утилізацією сміття в області досить непроста: більшість полігонів вичерпують свої проектні потужності, або вже перевантажені, як от у Млинові, Дубні та Вараші. Тому під час одного із засідань комісії було вирішено розробити рекомендації для органів місцевого самоврядування стосовно своєчасного збору та вивезення до місць захоронення побутових відходів. Мета таких дій – акцентувати увагу на проблемах захоронення сміття, запобігти санітарному забрудненню територій та поширенню інфекційних хвороб, що надзвичайно актуально у спекотну пору року», – зазначив голова комісії Володимир Валявка.  


Актуально

Держава посилює боротьбу з контрабандою

Під час всеукраїнського селектору Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував урядову ініціативу «Україна без контрабанди». Участь …

Залишити коментар