Головна » Новини » Рівне » У Рівному учасників АТО вчили іноземної мови

У Рівному учасників АТО вчили іноземної мови

На базі Рівненського державного гуманітарного університету за ініціативи професора, декана факультету іноземної філології Ніколайчук Галини Іванівни був організований волонтерський соціально-освітній проект «Активізація іншомовної практики учасників АТО» (Навчання англійської та німецької мов). Він був створений з метою реалізації дієвої моделі соціальної адаптації військовослужбовців – учасників Антитерористичної операції на Сході України, популяризації патріотизму та філантропії.

За підтримки факультету іноземної філології та викладачів кафедри загальної психології та психодіагностики РДГУ (Ногачевської І.О., Артемової О.І.) був розроблений проект, до організації та проведення якого були залучені магістранти-волонтери (Шевчук О., Гребенюк Ю., Давидович Х., Володько А., Карась М, Наумюк В.) факультету іноземної філології. У співпраці з Гладюк С., представником Рівненського центру соціальної служби сім’ї, дітей та молоді, Федорченко Н.І., заступником голови правління громадської організації спілки учасників АТО м. Рівне та Рівненської області «Горинь» та психологом Яковлевою О.І. проект був втілений у життя.

У рамках проекту учасники програми вдосконалювали знання іноземних мов на основі освітньої програми, розробленої викладачами факультету.

Декан факультету, проф. Ніколайчук Г.І. постійно сприяє розвитку соціальної та громадської активності студентів та викладачів. Спілкуючись з нею ми дізнались, що це не перший волонтерський проект, який організовується на факультеті іноземної філології.

«На прохання Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області студенти нашого факультету були залучені до організації та проведення навчання іноземної мови особового складу УМВС України в Рівненській області під час підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.
Впродовж двох років (2015-2017) магістранти факультету іноземної філології РДГУ в рамках проекту «Іноземна мова для викладачів вищої школи» здійснювали навчання професорсько-викладацького складу РДГУ.

Ще одним напрямком роботи студентів нашого факультету була співпраця з Національною поліцією м. Рівне під час проведення пісенного конкурсу «Євробачення» у травні 2017 року, яка полягала у спільному патрулюванні з поліцією у місті та фан-зонах,» – розповідає Галина Іванівна.

Проект «Активізація іншомовної практики учасників АТО» став хорошим та цікавим досвідом, а позитивні результати є переконливим свідченням того, що навіть невелика суспільна група свідомих громадян може дієво та практично реалізовувати свій патріотичний потенціал. Спілкуючись з магістрантами-волонтерами, які проводили заняття з учасниками АТО, ми дізнались, що ніщо не може бути перешкодою для вивчення мови. «Було дуже приємно працювати з такими зацікавленими, працелюбними та різносторонніми учнями. Активність та позитивний настрій на кожному занятті дарував натхнення на цілий день, а чудові результати по завершенню першого етапу проекту приємно вразили,» – ділиться враженнями магістрант Давидович Христина. «Участь у такому важливому проекті є дуже позитивною, оскільки це наш маленький внесок в розбудову громадянського суспільства,» – додає магістрант Гребенюк Юлія.

Варто нагадати, що перший етап проекту тривав з лютого по червень 2017 р. За умови соціального та суспільного запиту проект може бути продовжений.

Автор Христина Давидович


Актуально

До кінця тижня на території Рівненщини дощитиме

Наступні три доби рівненські синоптики прогнозують нестійкий характер погоди – грозові дощі різної інтенсивності, подекуди …

Залишити коментар