Головна » Новини » Економіка » Чим страшний Корець для навоклишніх сіл?

Чим страшний Корець для навоклишніх сіл?

Про важливість утворення громад в умовах децентралізації велася жвава дискусія у Корці. Там в рамках роботи Проекту ПУЛЬС консультанти АМУ провели зустріч «Інформаційний пункт децентралізації». Місто Корець вже давно готове до об’єднання з навколишніми селами, у такий спосіб містечко відчує значне укрупнення, та набуде нових повноважень та надходжень. Однак сільські ради в останній момент , коли вже отримали пропозицію від міста, змінили своє рішення, мовляв – вони самостійні, а об’єднання їм нічого не дасть. Села не хочуть втратити незалежність та самостійність, і водночас бояться суттєвих змін. Натомість представники міста розповіли – діти із навколишніх сіл, і до садочка, і до школи переважно їздять у Корець. Тому таке об’єднання значно полегшить життя усім жителям.

Світлина від Олени Семенович.
Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер розповіла про формування бюджету громади. Нагадала про додаткові надходження, повноваження. Навела приклади – як у районах почуваються уже створені ОТГ, та ще не об’єднані села. Директор Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Грещук розповіла для чого проводяться такі реформи, та чого від них варто очікувати на перспективу. Сьогодні потрібно створювати сильні потужні громади навколо міст, тому у Корецької міської громади є перспективи, однак немає порозуміння.
Актив громади висловив думку – якби не питали, і не давали можливість вибору та добровільного об’єднання, а об’єднали примусово – то вони також вже стали б громадою.

Повідомляє Офіс Реформ проекту ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ


Актуально

Другий день форуму місцевого самоврядування відвідали і учасники з Рівненщини

Другий день Форуму місцевого самоврядування розділився на роботу по секторах. Цього разу його відвідали міські голови, …

Залишити коментар