Головна » Новини » Економіка » Рівнян у столиці навчали об’єднувати громади

Рівнян у столиці навчали об’єднувати громади

Рівненська делегація відвідала нараду з питань об’єднання територіальних громад, яка відбулася у Києві.

Aсоціація міст України для всіх областей  організувалa семінар-нараду, на якій обговорили підсумки, успіхи та перспективи об’єднання територіальних громад, приурочивши подію до третьої річниці децентралізаційної реформи в нашій державі. На відкритті заходу  віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко наголосив, що на сьогодні в Україні створено 413 об’єднаних теpиторіальних громад, найкращим доказом спроможності яких є постійне зростання доходів. Так, лише за перший квартал цього року ця цифра склала 33 %. Говорячи про найближчі перспективи, віце-прем’єр відзначив, що наразі одними з найбільш актуальних завдань є допомога громадам у написанні ефективної стратегії їхнього подальшого розвитку та сприяння розвитку освіти і спорту.

“Першочергове завдання – формування цього року освітнього простору зі створенням опорних шкіл, належної інфраструктури, забезпечення підвезення дітей автобусом. До кінця цього року необхідно створити 200 опорних шкіл. Тут надзвичайно важливо, щоб така школа мала перспективу розвитку. Уже в школі необхідно залучати дітей до майбутньої професії”, – зазначив Геннадій Зубко.

Також Зубко наголосив на важливості медичної реформи та питанні громадської безпеки – це створення пожежних ДЕПО та поліцейських станцій. Нині ЄС спрямував 652 млн. грн на секторальну підтримку.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан повідомив, що до кінця року планується об`єднати 600 громад в Україні.

Як зазначив голова Асоціації міст України, Київський міський голова, Віталій Кличко АМУ буде й надалі підтримувати процес децентралізації та об’єднання громад. В рамках зустрічі голова  АМУ  Віталій Кличко разом з урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю Раїсою Панасюк підписали меморандум, у якому задекларували  готовність співпрацювати задля створення відкритого простору – в Україні загалом і в об’єднаних територіальних громадах.

Рівненську область представляли директор та консультанти Офісу реформ проекту ПУЛЬС Рівненського регіонального відділення АМУ.  Вони спільно зі своїми колегами з інших регіонів працювали у профільних групах, де обговорювали успіхи у втіленні децентралізаційної реформи на місцях та обговорили нагальні проблемні питання.

Повідомляє проект ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ


Актуально

Рівненщина закарбувала свої символи у мандрівній книзі

Вихованці Палацу дітей та молоді розмалювали дві сторінки мандрівної книги «Соборна Україна очима дітей». Вони зобразили …

Залишити коментар