Головна » Новини » Культура » Рівненські письменники розвиватимуть національну культуру разом з одеситами

Рівненські письменники розвиватимуть національну культуру разом з одеситами

11 травня  у приміщенні Рівненського обласної  філармонії відбувся круглий стіл за участі літераторів з Одеси, Рівного, представників Рівненської ОДА та представників громадськості. Під час заходу учасники обговорили регіональні аспекти українського літературного процесу.

Курс на суспільну єдність за умов військового конфлікту на сході у контексті співпраці письменників та письменницьких організацій Рівненської та Одеської областей підтримали представники південних регіонів України Валентина Сидорук, Людмила Матвієнко, Михайло Островський, Олександр Кривошапко, Галина Якоменко та інші. Крім того, питанням розвитку та підтримки українських авторів за кордоном активно переймається відома поетеса Світлана Луцкова, яка довгий час живе в Італії і бачить складнощі сприйняття нашої країни іноземними письменниками.

Учасники круглого столу домовились про тіснішу міжрегіональну співпрацю, аби досягнути сприятливих умов для українських видавців і популяризувати україномовні видання серед населення країни. При цьому важливим етапом становлення української культури лишається оптимізація структури фінансування культурно-мистецьких заходів. Пошуки альтернативних джерел фінансування та приведення літературної просвіти до межі самоокупності – один з кроків, який допоможе українській книзі знайти свого читача. В процесі декомунізації необхідно не тільки змінювати пострадянський простір та суспільство, але й створювати новий якісний культурний контент.


Актуально

Минулого року рівняни найбільше хворіли на грип та ГРВІ

Про найбільш актуальні інфекційні хвороби мешканців міста Рівне в 2018 році розповідає Рівненський обласний лабораторний центр. …

Залишити коментар