Головна » Новини » Культура » На Рівненщині перестало битися серце поета Анатолія Криловця

На Рівненщині перестало битися серце поета Анатолія Криловця

Сьогодні, 1 травня о шостій годині ранку в с. Вельбівно Острозького району пішов з життя письменник і поет Анатолій Криловець. Науковець, редактор, видавець та просто людина з великим серцем – Анатолій Олександрович зробив безцінний внесок у розвиток української літератури.

За життя письменник видав десятки книг та відредагував сотні збірок різних авторів. Для когось його рецензії стали квитком у життя, іншим Анатолій Олександрович став мудрим порадником та допоміг зробити перші кроки в літературному житті. Будучи активним патріотом і вболіваючи за розвиток культурного українського середовища, став ініціатором багатьох літературних конкурсів (“Витоки”, “Крила” та інші), літературних студій, заснував дві літературні премії імені Михайла Дубова та Івана Низового.

Анатолій Криловець народився 20 лютого 1961 року в селі Городище Корецького району на Рівненщині. 1983 року із відзнакою закінчив Рівненський педінститут. Ініціатор відкриття спеціальностей «Українська мова та література» і «Літературна творчість» в Національному університеті «Острозька академія».

Кандидат філологічних наук, доцент. Відмінник освіти України.
Член Національної спілки письменників України. Автор поетичних книг: «Великдень гряде!» (1991), «Скресання» (1993), «Друга чаша» (1999), «Похмілля» (2004), «Моя вселенська тимчасовість» (2006), «Поезії взаємне почуття» (2012), “Птаху судились крила” (2014), “Квітка щастя” (2014).

Анатолій Криловець є лауреатом Всеукраїнської літературної премії «Благовіст» за збірку «Моя вселенська тимчасовість», премії імені Валер’яна Поліщука за книжку «Поезії взаємне почуття» та імені Василя Юхимовича за збірку лірики «Квітка щастя», лауреат премії Івана Низового.

Прощання з письменником відбудеться завтра о 10 годині, на в’їзді до села Вельбівне Острозького району.

 


Актуально

Військові інженери завершують будівництво мосту через Горинь на Рівненщині

Військовослужбовці працюють над сполученням через річку Горинь селищ Удрицьк та Висоцьк Дубровицького району, що на …

Залишити коментар