Головна » Новини » Культура » Рівненський письменник Петро Велесик отримав почесну премію

Рівненський письменник Петро Велесик отримав почесну премію

Петро Велесик

Сьогодні, 30 квітня, в с. Кричильськ Сарненського району відбувся ряд заходів з нагоди 75-річчя від дня народження відомого українського поета-сатирика Леоніда Куліша-Зінківа. Саме там 2 травня 1942 року народився письменник.

Компетентне журі на чолі з Євгеном Шмогруном визначило переможця літературної премії імені Леоніда Зіновійовича Куліша, заснованої з метою збереження та пропагування творчої спадщини письменника та гумориста. Цього року почесну премію за внесок у розвиток української дитячої літератури отримав рівненський письменник-поет Петро Велесик.

Загалом Петро Якович видав 29 книг, в тому числі 6 дитячих, куди увійшли розповіді, вірші, а також повість “Летовище” для дітей старшого шкільного віку.

Народився Петро Велесик в с. Гута Костопільського району, практично все життя присвятив письменницькій роботі та журналістиці. Навчався у Степанській середній школі, закінчив фізико-математичний факультет Рівненського педінституту, згодом здобув і журналістську освіту. Працював у районних газетах, був головним редактором газети «Вісті Рівненщини». Член національної спілки письменників України. Заслужений журналіст України.

Захід відвідали місцеві активісти, письменники та представники влади Сарненського району. Для присутніх організували екскурсію у шкільному музеї, заснованованому на честь знаменитого земляка Леоніда Куліша, та вшанували його пам’ять. Завершився вечір урочистим концертом.

 


Актуально

Ура! Морозиво можна їсти навіть коли болить горло :)

Поради від в.о.міністра охорони здоров’я Уляни Супрун: Пройшли повз холодильник з морозивом, тому що болить …

Залишити коментар