Головна » Відео » Унікальний винахід українського інженера зацікавив закордонних вчених (ВІДЕО)

Унікальний винахід українського інженера зацікавив закордонних вчених (ВІДЕО)

Унікальні вітряки, які виробляють електроенергію навіть при слабкому вітрі – результат роботи українського вченого, доктора технічних наук Олексія Оніпко. Унікальність конструкції такого вітряка полягає в незвичайній формі, яка забезпечує високу ефективність та практично безшумну роботу пристрою, повідомляє 24-online.

Олексій Оніпко розробив власну модель вітрогенератора з об’ємними спіралями, які мають різний діаметр і можуть бути встановлені на різній висоті. Завдяки нестандартній формі установка здатна генерувати електрику навіть при слабкому вітрі, в той час як лопатеві вітряки за таких умов лишаються бездіяльними.

За свій винахід український вчений отримав безліч нагород і призів, серед яких: медаль Леонардо да Вінчі, вручена Асоціацією Європейських винахідників «AEI», Премія «Зелений Оскар», присуджена Міжнародною федерацією асоціації винахідників (IFIA), Диплом учасника виставки «GREENEXPO/Альтернативна енергетика» та інших.

Вчений працював над розробкою близько десяти років, а починав майструвати її разом з трьома онуками і сусідами-ентузіастами. Процес виготовлення роторів не складний, однак вимагає точності. За словами інженера, навіть незначні відхилення в розмірах призводять до суттєвих втрат ефективності – зниження до 30% через похибку в 5 мм.

Для тестування пристрою Оніпко створив посеред майстерні аеродинамічну трубу, яка розганяє вітер до 15 метрів в секунду, а для наочності в ній використав прозорі моделі.

Минуло чимало часу, поки європейці повірили у винахід, оцінили і безпеку для птахів, і безшумну роботу, яка дає можливість встановлювати вітряки в містах на дахах житлових будинків і балконів.

Тепер же винаходом активно цікавляться іноземці: крім європейських країн, вченого нещодавно відвідали колеги з Естонії, Казахстану, Азербайджану та Італії. Особливо цікавляться винаходом німці. Проте, за право використовувати вітряк Оніпко в Європі, вони повинні побудувати завод з його виробництва в Україні.

Між тим, в Україні винахід вченого поки нікому не потрібен. Однак Олексій не тільки геніальний інженер, а ще й оптиміст – він не припиняє шукати інвесторів і сподівається все-таки побачити серійне виробництво «Ротора Оніпко» на рідній землі.


Актуально

За невиплату аліментів боржникам погрожують арештом

Щоб допомогти розібратись у новому законодавчому пакеті, до Рівненського медіацентру завітав народний депутат, радник міністра …

Залишити коментар