Головна » Новини » Культура » На 82-му році життя нестало українського поета Бориса Олійника

На 82-му році життя нестало українського поета Бориса Олійника

30 квітня на 82 році життя перестало битися серце відомого українського поета Бориса Олійника.

Все своє життя письменник присвятив Україні та її культурному становленню. Борис Ілліч Олійник народився 22 жовтня 1935 року в селі Зачепилівка. Український поет, перекладач, член НАНУ, голова українського фонду Культури, Герой України (2005). Почесний академік Академії мистецтв України. Член правління Національної спілки краєзнавців України.

Про відомого поета журналіст Михайло Маслій написав такі слова: “Борис Олійник: “Я тим уже пишаюся, що українець зроду…” 30 квітня о 11 годині 45 хвилин на 82-му році життя після важкої і тривалої хвороби спочив у Бозі легендарний український поет Борис Олійник… Царство Небесне… “Опадає листок, як зів’яле чаїне крило, Там, де ми відбули, там, де наше відтьохкало літо…”

Колись Борис Олійник сформулював своє життєве і мистецьке кредо: ”Писати, як живеш, а жити, як пишеш”. Згодом він активно довів, що поет відповідає за все, що було до нього, що відбувається за його життя і що лишиться після нього.

Поезія — перше кохання Бориса Олійника, журналістика — друге, а політикою він почав займатися, як сам казав, ”від нещастя”. Річ у тім, що національні проблеми письменники, як ніхто, завжди знали дуже добре, бо мали нагоду відчути їх на власній шкурі. Борис Олійник намагався в політиці та в поезії бути відвертим, адже вірив, що людині, яка піклується про майбутнє, не можна відокремлюватися від життя, заховавшись у тиші кабінету.

Багатомільйонну любов українців у всіх світах Борис Олійник заслужив саме свою поезію: ”Парубоцька балада”, ”Стара пісня на новий мотив”, ”Ринг”, ”До проблеми: революція і митець”, ”А зрадник завше продає когось” – ці та інші твори свідчать про віртуоза слова найвищого ґатунку.

А ще у його творчому доробку — понад півсотні пісень у співавторстві з найвідомішими композиторами країни. Й досі вони звучать звідусіль як пісенна класика.

 


Актуально

Медики Рівненщини отримають гаджети! (ФОТО)

До Рівного надійшла перша партія комп’ютерної техніки, що була закуплена в рамках реалізації проекту Світового банку …

Залишити коментар