Головна » Новини » Культура » У Рівному навчають знімати кіно

У Рівному навчають знімати кіно

Днями у Рівному розпочала роботу Кіношкола. Відтак, кожен, хто мріє навчитися знімати кіно, відчути себе в ролі сценариста чи спробувати свої сили в акторській майстерності, може відвідати лекції та майстер-класи. Відомі й досвідчені кінематографісти, актори, режисери, оператори, сценаристи та кінознавці України безкоштовно навчатимуть непростій творчій справі.

29 квітня режисер, керівник Незалежної медіа-профспілки України Ігор Чайка розповів про специфіку документального кіно. В другій половині дня відбулася зустріч із українським актором, режисером, сценаристом та продюсером, директором і режисером Київського театру «Срібний острів» Іваном Войтюком. Він розповів про акторську та режисерську майстерність на прикладі останньої роботи в українському кіно Богдана Ступки «Платон Ангел».

Кіношкола стартувала успішно – вже після першого дня лекцій в мережах з’явилося багато позитивних відгуків.

30 квітня в центральному корпусі НУВГП, 4 поверх, (Соборна 11) заплановані зустрічі з режисерами та сценаристами:  Оленою Романовою на тему: «Кінематограф Фелліні та Антоніоні», перегляд авторського короткометражного фільму «Чай з ароматом осені»”, лекція Марини Артеменко на тему: «Режисерська та сценарна майстерність. «Сценарій і режисура ігрового кіно». Інформація про подальші зустрічі та лекції буде оновлюватися в соціальних мережах.

Нагадаємо, “Кіношкола” стала можливою завдяки перемозі у проекті «Місто унікальних подій», ініційованому міською владою. Начальник Рівненського міського управління культури й туризму Тарас Максименко зазначив, що цьогорічний формат роботи управління радикально змінився: чиновники від культури перейшли на європейську схему роботи, яка, зокрема, практикується в Любліні та Варшаві.

Цьогоріч, як відомо, ми реалізовуємо дві великі програми – «Громадський бюджет», по якому ми виграли десять проектів. Рівняни за них проголосували, все було чесно і відкрито, і таким чином ми забрали третину всіх коштів на ці проекти. Решту ж винесли на конкурс «Рівне – місто унікальних подій». Всього було подано проектів на 6 млн грн, але ми відібрали трохи більше, ніж на один мільйон і зараз якраз  реалізовуємо ці 54 проекти-переможці. Отже, таке новаторство в цьому році дозволило нам підтримати проект знаного рівненського кіношника Віктора Булиги, відомого вже не тільки в Рівному, а й в Україні”, – розповів Тарас Максименко.

Кіношкола в Рівному  працюватиме з 29 квітня до 4 червня у вечірній час та вихідні дні. Відтак, усі бажаючі мають шанс отримати ази кіноосвіти та поспілкуватися із відомими режисерами, операторами, сценаристами та кінознавцями.

Автор ідеї Віктор Булига зазначив, що Рівне стане першим містом, де завдяки активності жителів та підтримці влади можна буде реалізувати такий унікальний проект.

 


Актуально

Письменник-здолбунівчанин написав книгу «Дорослі зненацька»

Один з найвідоміших українських письменників чекає виходу нової книги – через місяць у видавництві Старого …

Залишити коментар