Головна » На експорт » Синоптики обіцяють сухе та спекотне літо

Синоптики обіцяють сухе та спекотне літо

Літо – пора відпусток. Хтось планує відпочинок за кордоном, а хтось лишається в Україні. Але всіх після холодної весни цікавить, чим порадує літо. Проте робити довгострокові прогнози, безперечно, важко, оскільки погода має дуже мінливий характер і має звичку занадто швидко змінюватись. Однак, наша держава знаходиться в помірному кліматичному поясі, завдяки чому кліматичні стрибки відбиваються тут набагато рідше, ніж, наприклад, на північних або прилеглих до океану територіях.

Українські синоптики склали прогноз погоди на літо 2017 року.
Зазвичай у центральній та східній частинах країни літо видається сухим та спекотним. Фактично воно почнеться набагато раніше, ніж календарне літо, тобто вже з середини травня, коли стовпчик термометру підійматиметься вдень до тридцяти градусів тепла. Вночі температура буде суттєво знижуватися — приблизно до десяти-одинадцяти градусів.

На західних теренах країни літо завжди супроводжується дощами й туманами, що обумовлено близкістю до гір. Температура повітря там завжди приблизно на п’ять-сім градусів менша за температуру у центральній Україні, оскільки ці території знаходяться на різних паралелях. Тож спекотне літо краще перечекати десь на Закарпатті, якщо немає можливості виїхати до більш прохолодних країн за кордон. Так ви вбережете себе від жахливої спеки та задухи, яка практично завжди супроводжує літо у великих містах центральної України.

Як стверджують синоптики, за останній час усі сезони зсунулись приблизно на місяць, а це означає, що літо почнеться раніше, ніж те передбачає календар. В питанні про те, якою буде погода влітку 2017 року, перш за все треба розглядати загальні місячні інтервали, оскільки за ці періоди погода може дуже сильно змінюватись.

ЧЕРВЕНЬ
Перший тиждень червня температура повітря в центральній частині країни не буде перевищувати двадцяти восьми градусів за Цельсієм вище нуля вдень та тринадцяти градусів вище нуля вночі. Тобто, дні будуть досить спекотними, а ночі все ще залишаться прохолодними та свіжими. У другій половині місяця температура утримається приблизно на тому самому рівні. Найспекотнішим буде десяте число місяця — тоді температура повітря вдень становитиме двадцять дев’ять градусів вище нуля, а вночі — шістнадцять градусів з позначкою плюс. Особливих погодних умов не очікується, сильного вітру або ураганів не буде.

ЛИПЕНЬ
Практично весь липень температура повітря утримається вдень двадцять вісім градусів з позначкою плюс, а вночі стовпчик термометру опускатиметься до шістнадцяти градусів. Лише два дні на місяць температура повітря становитиме двадцять сім та двадцять дев’ять градусів вище нуля. Крім того, на більшості території України в липні очікуються дощі. Рекомендується не залишати без нагляду сади та городи, оскільки їх може затопити.

СЕРПЕНЬ
Початок серпня буде найспекотнішим періодом за все літо. Температура вдень досягатиме тридцяти-тридцяти п’яти градусів вище нуля, вночі не буде спускатись нижче вісімнадцяти. Дощі в цей період припиняться, настане сильна засуха. Проте вона буде недовгою, оскільки вже в другій половині серпня температура знижуватиметься і досягне двадцяти чотирьох градусів вище нуля вдень на більшості території країни.


Актуально

Чи грають рівняни у шахи? (ВІДЕО)

20 липня визнано Міжнародним днем шахів. Ми вирішили поцікавитися у рівнян, чи грають вони у …

Залишити коментар