Головна » На експорт » Вчені винайшли матеріал для виготовлення «невразливих» смартфонів (ВІДЕО)

Вчені винайшли матеріал для виготовлення «невразливих» смартфонів (ВІДЕО)

Хіміки з Каліфорнійського університету в Ріверсайді розповіли, що вони розробили самовідновлювальний полімерний матеріал. Його можна використовувати в електроніці та робототехніці. Матеріал безрозмірний і прозорий, тому може використовуватися для виготовлення дисплея смартфона. Якщо ви розіб’єте його – він «зростеться» знову.

Дослідники представили свою роботу на 253-ій виставці Американського хімічного товариства (ACS). Творці речовини надихнулися Wolverine (Росомахою, з кінофільму «Люди X»), який міг регенерувати.

Ключем до самовідновлення у речовині є нековалентний хімічний зв’язок, який може проводити іони. Основна ідея розробки матеріалу полягає у використанні полярного розтягуваного полімеру, сополімеру вініліденфториду та гексафторпропілена, а також іонної солі. Полімерні ланцюги пов’язані один з одним іон-дипольними взаємодіями між полярними групами у полімері та іоннії солі.

У результаті вийшов матеріал, який при розтягуванні стає в 50 разів довшим, а при розриві зростається за один день.

Наступним етапом буде доопрацювання полімеру для більш суворих умов навколишнього середовища. Існуюча версія погано реагує на вологість.

Попередні самовідновлювальні полімери погано працювали при високій вологості. Вода потрапляє на них, і все псує. Вона може змінювати механічні властивості речовини. У даний час ми налаштовуємо ковалентні зв’язки всередині самого полімеру, щоб підготувати ці матеріали до застосування в реальному житті.

Матеріал потенційно може застосовуватися у широкому спектрі областей. Наприклад, він може дати роботам можливість самовідновлюватися після механічних пошкоджень, продовжити термін служби літієво-іонних акумуляторів та поліпшити біосенсори, які використовуються в медицині.

Новий полімер дуже недорогий і легкий у виробництві.


Актуально

У Рівному відбудеться круглий стіл “Духовні цінності: минуле і майбутнє українців”

21 грудня  у Рівному відбудеться круглий стіл “Духовні цінності: минуле і майбутнє українців”. На заході …

Залишити коментар