Головна » На експорт » Новини Економіки » Об’єднані громади на Рівненщині знатимуть, що робити із землею

Об’єднані громади на Рівненщині знатимуть, що робити із землею

Представникам ОТГ розповіли про зміни законодавства у сфері управління земельними ресурсами.

Навчання представників ОТГ – важлива складова для їх успішної роботи, та реалізації реформи децентралізації. Рівненське регіональне відділення АМУ спільно з Рівненським відокремленим  підрозділом  “Центр розвитку місцевого самоврядування” влаштували практикум для землевпорядників та фахівців з питань культури, освіти, молоді та спорту.

Питання земельних відносин  в об’єднаних територіальних громадах завжди актуальні. Фахівці розповіли землевпорядникам  про основні цьогорічні зміни у земельному законодавстві, як формувати та ефективно використовувати земельні ділянки комунальної власності, механізми зміни їх цільового призначення. Особливу увагу модератор практикуму приділив – генеральному плану територій, та документам пов’язаних із погодженням та отриманням дозволів на зміни меж. Наголосив, які нині громади мають повноваження щодо розпорядження та контролю землі, та як удосконалити механізми землекористування.  Фахівець нагадав, які є шляхи наповнення місцевих бюджетів. А це – земельні платежі. Розповів про нові правила  та вимоги до оформлення договорів оренди землі у 2017 році, та інші важливі  питання.

Присутнім презентували дослідження відкритості та прозорості ОТГ в Рівненській та Закарпатській областях. Водночас наголосили – земельні питання, це теж частина доступу до публічної інформації. Тож замовчувати операції навколо землі – не варто.

У другій секції практикуму – присутнім розповіли й про інші не менщ важливі питання. Соціальна відповідальність перед населенням громади – важлива складова. Фахівці детально розповіли,  як мають надаватися соціальні послуги населенню, особливо для дітей та молоді. Громади мають опікуватися й культурно-дозвіллєвими комплексами, якщо такі є . Особливу увагу рекомендують звернути на роботу та фінансування публічно-шкільних бібліотек.

Презентували присутнім програму розвитку туризму в ОТГ в Рівненській області. Фахівці переконані – туризм також впливає на усі аспекти життя, до того ж чим більше туристів тим більші надходження до бюджету. Паралельно розвиваються усі інфраструктурні об’єкти.

Директор обласного центру «Спорт для всіх» Микола Петренчук  – закликав представників громад – розвивати та підтримувати спортивну галузь, брати активну участь у різноманітних дитячо-юнацьких турнірах та змаганнях. У приклад поставив Бугринську ОТГ, яка завжди долучається до змагань.

Повідомляє проект ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ


Актуально

Держава посилює боротьбу з контрабандою

Під час всеукраїнського селектору Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував урядову ініціативу «Україна без контрабанди». Участь …

Залишити коментар