Головна » Відео новини » У Рівному вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи (ВІДЕО)

У Рівному вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи (ВІДЕО)

31 рік тому – Чорнобиль зупинив весну. Ця подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою.  Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сила вибуху прирівнювалася навіть до вибуху в Японії. Ліквідатор Чорнобильської АЕС, а до того військовслужбовець Міністерства внутрішніх справ Володимир Попов, розповідає, до памятника , що у Рівному  “Жертвам чорнобильської катастрофи” приходить щороку. Адже  той день коли його відправили у радіаційну зону, а це 4 травня, він пам’ятатиме усе життя.

  Володимир ПОПОВ, ліквідатор Чорнобильської АЕС

“Мені переноситись не треба. Цей день завжди зі мною. Перші дні була велика  паніка. Вони навіть незнали що робити. Ані в уряді нашому ну, ані у Верховній Раді, ніхто. Адже це навіть не те що було у Японії. Це було випарування великих радіоізотопів у повітря”

Володимир Попов згадує, як за декілька годин після вибуху, з Прип’яті евакуювали більше 50 тисяч населення. Разом з людьми автобуси вивозили й радіацію. І вже тоді українці почали розуміти, що в Україні трапилася страшна аварія.

СИНХРОН: Володимир ПОПОВ, ліквідатор Чорнобильської АЕС

“І оці машини, які вивозили населення, вони заїхали в місто Київ. Вони нанесли радіації в столицю. Звичайно в той час не афішувалося все, але ж люди бачили, що радіація піднімається і почали хвилюватися. Почали старатися вивозити  й дітей. Бо ходили такі розмови, що треба й у кКєві здійснювати евакуацію. Але через декілька тижнів зону заблокували і люди згодом почали пересідати на нові автомобілі. І паніка зтихла”.

У Рівному ліквідаторів катастрофи вшанували як рівняни так і  представники влади та чорнобильці. Приїхали навіть делегати з Франції, які допомагають нашому краю долати наслідки чорнобильської катастрофи

Ніколь Каденель, представники Асоціації друзів Рівненської області

“Всім вам, українські друзі, я висловлюю повагу, яку ми у всьому світі відчуваємо за вашу гідність перед таким великим нещастям. Щоб вшанувати вашу відвагу ліквідаторів, і їх незабутню самопожертву. Вони пожертвували, своїм життям , своїм здоров’ям, і ця жертва була за життя іншим серед яких є і наше життя.”

Вцілому біля пам’яника чорнобильцям зібралося понад сотня людей, серед них – велика кількість рівненських ліквідаторів катастрофи. З майже восьми тисяч на Рівненщині їх залишилося половина.  Ліквідатори наголошують, що чим більше часу проходить від катастрофи, тим більше держава забуває про своїх героїв.  Натомість самі ж чиновники розуміють, що  найбільша пам’ять про герої, буде тоді,  коли держава гідно оцінить старання захисників.

Ярослава Музичко, Павло Невесенко, та Дмитро Спітченко у ритмі подій


Актуально

Рівненські правоохоронці здали кров для маленьких рівнян (ВІДЕО)

5 літрів крові втратили понад 30 рівненських правоохоронців . Втім без поранень та ушкоджень. У …

Залишити коментар