Головна » Новини » Економіка » Зоря на Рівненщині шукає активні громади готові до створення потужної об’єднаної громади

Зоря на Рівненщині шукає активні громади готові до створення потужної об’єднаної громади

У селі Зоря неподалік Рівного активізувався процес створення об’єднаної територіальної громади.

Зорянська сільська рада активно почала шукати однодумців для створення обєднаної територіальної громади. Нагадаємо – по перспективному плану Зоря має об’єднатися з Радухівкою, однак останні затягують процес і позитивної відповіді не дають. Тож Зорянці вирішили звернутися до інших сусідів – Клеваня, Оржева, Бронників. Допомогти у вирішенні ситуації приїхали консультанти з питань децентралізації Проекту ПУЛЬС РРВ АМУ.


Консультант з правових питань Василь Курилас порадив людям вивчити ініціативи і бажання сусідів. Адже у будь-якому форматі Зоря буде спроможною. Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер вивчила фінансові показники, і переконана – «Зорянська сільська рада – має хороші показники, її бюджет станом на сьогодні вражає. Тому сусіди самі повинні проситися в ОТГ. До того ж після об’єднання громада отримає чималі кошти на розвиток інфраструктури. Враховуючи усі показники, громада одразу відчує переваги реформи.»


Такі аргументи ще більше надихнули людей до руху вперед. Однак активісти переконані – сьогодні вже немає часу на обговорення з нуля. Потрібно якомога швидше знайти порозуміння з смт Клевань чи Оржів і запустити процес об’єднання.
Наступну зустріч Зорянці провели спільно з сусідами в смт Оржів. Там після тривалих виступів, та розмов, активісти і підприємці таки поставили конкретні питання сільським головам – коли буде створена велика потужна ОТГ. Клеванський та Оржівський селищні голови – запевнили – вони до об’єднання готові. Тож люди детально обговорили у якому форматі краще об’єднатися. Неподалік Рівного усі сільські ради мають гарні перспективи, однак з різних причин об’єднання загальмували. Нині села та селища переглянули свою позицію. В результаті зустрічей знайшли спільну мову. Домовились розпочати консультації, та вивчення громадської думки щодо утворення громади у складі 5 селищних та сільських рад – Клеванська,Оржівська, Зорянська, Радухівська та Жобринська. Тобто з двох ОТГ по преспективному плану – Зорянська та Клеванська, тепер вимальовується одна потужна громада.


Активістам такі пропозиції сподобалися, і вони пообіцяли долучитися до усіх етапів утворення громади.

Повідомляє проект ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ


Актуально

За невиплату аліментів боржникам погрожують арештом

Щоб допомогти розібратись у новому законодавчому пакеті, до Рівненського медіацентру завітав народний депутат, радник міністра …

Залишити коментар