Головна » На експорт » Україна не залишиться без врожаю

Україна не залишиться без врожаю

Зміни погоди поки не викликають серйозних побоювань в українських виробників яблук. Зі слів садівників, у більшості регіонів України яблуневі сади поки ще не цвітуть. Тому нетипові для кінця квітня заморозки і рясні опади не призведуть до істотних втрат урожаю.

Такої думки дотримуються різні виробники з усіх областей країни, де також випав сніг в ніч з 18 на 19 квітня. У той же час, фермери південних областей очікують погіршення погодних умов. Однак зниження температур у них також поки не викликає особливого занепокоєння.

Між тим, Укргідрометцентр прогнозує втрату 30% урожаю плодових через різке зниження температури, снігу й заморозків.

“Найбільш несприятливі погодні умови для плодових. Цього року спостерігається раннє масове цвітіння абрикоса, ранніх сортів вишень, груш, почалося практично по всій території України, тому інтенсивні заморозки, зниження температури до 1-4 ° морозу пошкодили плодові. Втрати складуть 30% – однозначно. квітучі плодові найбільше постраждають в західних і північних областях “, – повідомила керівник агрометеорологічного відділу Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

Натомість, за її словами, озимим культурам нічого не загрожує, навпаки, опади поповнили запаси вологи. “Зі значною ймовірністю можна говорити, що урожай озимих культур буде хорошим”, – заявила Адаменко. Вона зазначила, що можливі деякі пошкодження у ранніх ярих зернових, але вони не будуть значними, враховуючи стійкість цих культур до заморозків.


Актуально

Сарненська прокуратура зобов’язала підприємця повернути землю вартістю 15 млн гривень

У Дубровиці прокуратура припинила незаконне користування землями промисловості вартістю 15 млн грн      Органи прокуратури Рівненської …

Залишити коментар