Головна » Новини » Культура » Національний банк України випустив монету присвячену мешканцю Рівного (ФОТО)

Національний банк України випустив монету присвячену мешканцю Рівного (ФОТО)

Національний банк України, продовжуючи серію “Видатні особистості України”, 20 квітня 2017 року ввів в обіг пам’ятну монету “Микола Костомаров” номіналом 2 гривні. Монета присвячена громадському діячеві,  історику, археографу, етнографу, фольклористу, письменнику, публіцисту та навіть викладачу історії у Рівненській українській гімназії. Її виготовлено з нейзильберу, тиражем 25 тисяч штук. Про це повідомила прес-служба НБУ на сторінці у Facebook.

“Микола Іванович Костомаров входив до складу багатьох наукових установ, був ідеологом товариства “Кирило-Мефодіївське братство”, автором його програмного документа “Книга буття українського народу”, відстоював право на самостійний і вільний розвиток української мови і літератури. Його літературна спадщина складається з десятків томів поезії, повістей, оповідань, науково-публіцистичних і полемічних статей”, – йдеться у повідомленні

На аверсі монети у центрі розміщено стилізовану композицію – на тлі газетних сторінок складено книги і на них розміщується глобус; на реверсі – портрет Миколи Костомарова, його факсиміле та роки життя.

Художником ескізів і скульптором монети виступив Анатолій Демяненко.

Придбати монету можна за 35 гривень в регіональних відділах НБУ і в банках-дистриб’юторах.

З містом Рівне Миколу Костомарова пов’язує українська класична гімназія. Пишучи свою нову роботу про Богдана Хмельницького,  Костомаров хотів бути ближче до місць відповідних подій, тому й влаштувався вчителем історії у Рівненській українській класичній гімназії.


Актуально

Медики Рівненщини отримають гаджети! (ФОТО)

До Рівного надійшла перша партія комп’ютерної техніки, що була закуплена в рамках реалізації проекту Світового банку …

Залишити коментар