Головна » Новини » Культура » На Рівненщину передали Біблію марійською, алтайською та удмуртською мовами

На Рівненщину передали Біблію марійською, алтайською та удмуртською мовами

Унікальна колекція перекладів Святого Письма мовами світу, яка зберігається у селі Пересопниця, що на Рівненщині, стала більшою. Вона поповнилася відразу трьома експонатами – Бібліями, написаними алтайською, удмуртською та марійською мовами. Таким чином на сьогодні у колекції налічується вже майже сім десятків примірників. Пише газета “ДЕНЬ”

Загалом в культурно-археологічному центрі «Пересопниця» релігійні тексти можна прочитати і фінською, і в’єтнамською, і корейською, і грузинською, і ромською, і каракалпакською і навіть на есперанто. Більшість екземплярів передали меценати. Власне, така колекція для цього закладу є концептуальною. Адже Пересопниця – це батьківщина української Першокниги. А вона є першим відомим перекладом Святого Письма тогочасною народною мовою. Поки що пересопницька колекція – у своєму роді єдина у світі. Ідея її створення з’явилася ще напередодні відкриття культурно-археологічного центру. Натомість у планах керівництва закладу – укласти повне зібрання перекладів Святого Письма мовами світу. Усе для того, щоб туристи, з якого куточка світу вони не приїхали б, змогли прочитати християнські тексти. До речі на сьогодні Біблію перекладено 300 мовами світу, а Євангеліє — 900, розповідають у музеї.

«Нові переклади Святого Письма ми отримали завдяки співпраці з Київським Біблійним інститутом. Їх передав ректор Сергій Манелюк, – розповідає директор культурно-археологічного центру «Пересопниця» Микола Федоришин. – Взагалі марійська і удмуртська належать до угро-фінських мов, алтайська – до тюркської групи. Переклади Біблії цими мовами цікаві і дещо незвичні для нас. Наприклад, писемність алтайців базується на кирилиці, проте є додаткові літери і з латинського алфавіту.  А взагалі пересопницька колекція перекладів цікава для іноземців. Для таких туристів ми розпочинаємо екскурсію з примірника Святого Письма, написаного їх рідною мовою. Це зазвичай дуже зворушує людей. У нас бувають випадки, коли відвідувачі-іноземці під впливом цієї колекції починають розповідати про історію церкви у своїй країні. І це цікаво».


Актуально

У Красноїльську між місцевими чоловіками та прикордонниками виникла стрілянина

19 червня близько 16:30 у Красноїльську, на хуторі “Славське” сталася стрілянина за участі прикордонників. Внаслідок …

Залишити коментар