Головна » Новини » Здоров'я » Неймовірно! Українка створила в США унікальний ігровий майданчик для дітей-інвалідів!

Неймовірно! Українка створила в США унікальний ігровий майданчик для дітей-інвалідів!

Українська діаспорянка Оленка Стеців Віллареаль створила один із найбільш інноваційних та інклюзивних майданчиків у США для дітей з вадами розвитку. Він розрахований на дітей в інвалідних візках, з аутизмом, сенсорними і когнітивними розладами, обмеженим зором.

– Вартість дитячого майданчика майже $4 млн. Кошти зібрали з допомогою благодійників. На його розробку знадобилося вісім років”, – йдеться у повідомленні.

Ідея в українки з’явилася, коли її молодшій доньці довго не могли поставити діагноз. Лікарі порадили, що їй піде на користь гойдання. Але на звичайній гойдалці дівчина не могла гойдатися через нестачу сили у верхній частині тіла. Тоді жінка вирішила створити майданчик для дітей з особливими потребами.

Діти з аутизмом страждають через розмаїття звуків і образів, постійний рух навколо. Для них на майданчику створена спеціальна зона відпочинку. Також є інноваційна гірка. Її поверхня зроблена з валиків і має на кінці щось на зразок лавки для тих, кому потрібно трішки більше часу на сходження з гірки. Тому з’їжджати можуть також діти з інвалідністю. На майданчику використано багато тактильних поверхонь, а підписи зроблені шрифтом Брайля. Одна з конструкцій була спеціально спроектована для “Чарівного моста”, і розробники зараз чекають на патент. Творці подбали не тільки про те, щоб дитина дісталася до вершини, але й щоб за потреби могла відпочити внизу та спокійно, без перешкоди для інших, переміститися у візок.

-Нещодавно прийняли рішення побудувати ще 5 таких парків у навколишніх містах, щоб зменшити навантаження на майданчик у Пало-Альто. Уряд виділив $10 млн на ці проекти, – розповіла Оленка Стеців Віллареал.

global-ukraine


Актуально

Олег Червонюк | Персона Грата

Олег Червонюк: “Сенс мого життя – моє підприємство”

Черговим гостем програми “Persona Grata” став Олег Червонюк – власник Рівненського льонокомбінату (ТМ “Льонокомбінат”, ТМ “Goldi”). …

Залишити коментар