Головна » Новини » Економіка » Кому саме з 1 травня піднімуть соціальні виплати в Україні

Кому саме з 1 травня піднімуть соціальні виплати в Україні

Вже через кілька тижнів українцям збільшать соціальні виплати на 5,2%. Відповідно до закону, мінімальна пенсія, зарплата і прожитковий мінімум повинні рости, як мінімум, на рівень інфляції. Про це повідомляє сайт «Сегодня».

Виплата по втраті годувальника та допомогу малозабезпеченим

У разі смерті одного з батьків, одинока мати або батько мають право на щомісячну пенсію на дитину до 18 років (для студентів до 23 років).

Від прожиткового мінімуму на дитину забирають середньомісячний дохід сім’ї на одну людину. Різницю одинокому батьку виплачують щомісяця.

Наприклад, сім’я з трьох осіб має сукупний дохід в 4 тис. Грн. На одну людину – 1333 гривень. При цьому, до першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років – 1689 гривень.

Відповідно, розмір пенсії становить всього 355 гривні. Після першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років збільшать до 1777 гривень, якщо дохід сім’ї не зміниться, пенсія зросте до 444 гривень.

Пенсії

Українські пенсіонери отримують не менше +1247 гривень, в травні пенсії піднімуть до 1312 гривень. Пенсія українців залежить від трьох показників: середньої зарплати по країні на момент, коли виходив на пенсію, стажу і співвідношення власної зарплати до середньої.

Як розраховується пенсія:

П = Зп * КЗ * Кс П – розмір пенсії, Зп – заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсію) Кз- коефіцієнт заробітної плати (співвідношення своєї зарплати до середньої по країні) Кс – коефіцієнт страхового стажу (кожен пророблений рік множиться на 1,35).

Ще в минулому році міністр соціальної політики Андрій Рева анонсував прийдешнє «осучаснення» пенсій з урахуванням нового показника середньої зарплати. Пенсії підвищать з урахуванням середньої зарплати 3764 гривень.

Однак, якщо зарплата, наприклад, була в два рази вище середньої по країні, зараз пенсіонер (зі стажем 35 років) отримує 1800 гривень, а після «осучаснення» буде отримувати 2634 гривні.

Субсидії

При розрахунку субсидії в соціальній службі розраховують обов’язковий платіж для сім’ї. Незалежно від того, скільки використовували ресурсів (в межах соціальної норми), платити доведеться фіксовану суму щомісяця. Дохід на одного члена сім’ї ділять на базовий коефіцієнт 2 і прожитковий мінімум, отриману суму множать на 15%.

Наприклад, загальний дохід сім’ї з чотирьох осіб – 3200 гривень. За 800 гривень на кожного. Відповідно до зазначеної вище формулою, можна розрахувати суму обов’язкового платежу: 800/1544/2 * 15% = 3,8% від загального доходу, тобто за комуналку сім’я віддасть 121,6 гривні. У травні, після зростання мінімалки, ця ж сім’я з мінімальною зарплатою на чотирьох заплатить за комуналку 115,2 гривні, тобто на шість гривень менше.

Від співвідношення доходу сім’ї до прожиткового мінімуму також залежить розмір субсидії. Якщо дохід не змінюється, а прожитковий мінімум зростає – розмір субсидії для українців збільшується.


Актуально

Сарненська прокуратура зобов’язала підприємця повернути землю вартістю 15 млн гривень

У Дубровиці прокуратура припинила незаконне користування землями промисловості вартістю 15 млн грн      Органи прокуратури Рівненської …

Залишити коментар