Головна » Новини » Культура » У Провідну неділю працювати можна – все інше – забобони

У Провідну неділю працювати можна – все інше – забобони

Вважається, що у провідну неділю (тиждень після Великодня) не можна копати город. Усе посіяне і посаджене на Великодній тиждень погано сходитиме й родитиме.

Та насправді, це забобони. Церква не забороняє працювати у святкові, зокрема пасхальні дні. Категоричний вислів “не можна працювати” – це так кажуть у народі.

Як пояcнюють священики, “коли кажуть, що не можна працювати у свята, то це не зовсім вірно. Треба бути на богослужіннях святкових днів. А поміж службами робити добрі справи. Наприклад – скопати город немічній бабці у ці дні не тільки не гріх, а навіть бажане, бо цією справою святимо великий день! Це треба робити упродовж усїх восьми днів Пасхи”.

Вже після середи Світлого тижня можна прийти на кладовище для того, щоб упорядкувати могилки. І не треба боятися осуду та різних забобонів. Навіть у Провідну неділю дехто приходить раніше, щоб прибрати на могилці, поки не почалися молебні. Хтось приїжджає здалеку і навіть з-за кордону, а хтось впродовж Поминального тижня відвідує могили родичів та поминальні служби у різних місцевостях.

Газета. ua


Актуально

Курс Bitcoin почав стрімко зростати

Біткоін станом на 11:24 торгується в районі 9 785 доларів за “монету”. Сьогоднішнє “дно” – …

Залишити коментар