Головна » Новини » Культура » У Рівному розповідали про древню цивілізацію майя

У Рівному розповідали про древню цивілізацію майя

На днях в «Рівненському обласний краєзнавчий музей» Рівненської обласної ради відбулася зустріч з Юрієм Полюховичем – доктором філософії, автором першої в сучасній Україні дисертації кандидата історичних наук з майяністики, співробітником наукового проекту «База даних ієрогліфічної писемності майя» Каліфорнійського університету в Девісі (США).

На зустріч із відомим вченим прийшли історики, краєзнавці, студенти історико-соціологічного факультету РДГУ, працівники музею, краєзнавці.

“Юрій Полюхович показав безліч слайдів і провів неймовірно цікаву екскурсію про древню цивілізацію майя: її історію, хронологію, мистецтво, храми. Дізналися, що дали майя нашій цивілізації. Послухали, як звучить мова майя і навіть вивчили кілька слів”, – розповідають слухачі.

Народився Юрій Полюхович у місті Костопіль Рівненської області. Закінчив Березнівський лісовий коледж за спеціальністю “бухгалтерський облік і аудит”, Тернопільську академію народного господарства за спеціальністю “фінанси”, магістерську програму з історії Національного університету “Києво-Могилянська академія”. Ступінь кандидата історичних наук здобував у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. Дисертацію захистив у 2012, опоненти кандидата були з інших держав, оскільки фахівців із цієї теми в Україні більше немає. У 2000-2010-ті – керівник секцій і семінарів на конференціях в університетах США, Латинської Америки, Європи. З 2002-го здійснив близько 40 експедицій у Центральну Америку. 2006 року працював у епіграфічній групі при Національному інституті антропології та історії Мексики. Дійсний член Європейської асоціації дослідників культури майя. З 2008-го – директор туристичної компанії Royal Adventures, яка організовує ексклюзивні подорожі до Центральної Америки.


Актуально

Рівненський інститут відтепер контролюватиме власні кошти

«Більшість комунальних підприємств не виконують вимог закону про відкритість публічних коштів», «Що приховують комунальні підприємства…?», …

Залишити коментар