Головна » Новини » Економіка » Чому у Рівному так багато 9-ти поверхівок?

Чому у Рівному так багато 9-ти поверхівок?

Для тих, хто шукає відповіді на запитання чому саме 9 поверхів у будинках, а, наприклад, не 10, будівельні експерти повідомляють, що однією з головних причин такої поверховості є висота стандартної механізованої сходи пожежної машини — 28 метрів. Саме ця допустима висота від пожежного проїзду до вікна верхнього поверху прописана в нормативних документах. Враховуючи, що стандартна висота поверху 2,8-3,0 метра, додаємо висоту фундаменту або цоколя, то майже у всіх випадках, за рідкісним винятком, виходить, що пожежна драбина дотягується тільки до дев’ятого поверху. В будівлях вище 28 метрів потрібно незадимлювані сходи Н1 (Будівельними нормами і правилами незадимлювані сходи розділені на наступні категорії:

Н1 – сходи, вхід на які здійснюється через відкритий простір зовні будівлі;
Н2 – сходові клітини з пристроєм додаткового підпору повітря;
Н3 — сходові клітини, вхід на які здійснюється через спеціально створені зони з підпором повітря) з проходом через відкритий балкон.
А це дуже підвищує кінцеву вартість квадратного метра, і такі сходи займають набагато більше місця в будинку. Це рішення виправдане в будівлях 14-18 поверхів.

Також згідно держстандартів для 9-ти поверхової будівлі потрібно 1 ліфт, на 10 і більше поверхів вже 2. Окрім другого (вантажного) ліфта в 9-поверхових будинках не були потрібні системи димовидалення, підпору повітря та спеціальні евакуаційні шляхи. Це значно впливало на вартість. Питома вартість квадратного метра в 12-поверховій свічці була значно вище, ніж у 9-поверхівці.

За матеріалами


Актуально

Держава посилює боротьбу з контрабандою

Під час всеукраїнського селектору Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував урядову ініціативу «Україна без контрабанди». Участь …

Залишити коментар