Головна » На експорт » 8 Березня більше не вихідний – новий законопроект про свята в Україні

8 Березня більше не вихідний – новий законопроект про свята в Україні

Український інститут національної пам’яті пропонує внести зміни у календар державних свят і пам’ятних днів, – повідомили в УНІАН

Як відомо, чинний календар містить як українські свята, так і залишки радянських традицій. За результатами обговорення, враховуючи висловлені пропозиції, прийнято рішення підготувати нову редакцію цього проекту закону.

Так, документ доповнено новою категорією – “Міжнародні дні”, куди включені, серед інших, 8 березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним!) та 1 травня – День праці (буде вихідним).

– Оскільки українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) і День сім’ї (друга п’ятниця вересня) як вихідні святкові, то цю пропозицію знято з календаря”, – йдеться у повідомленні.

Разом з тим, Інститут вирішив включити до проекту традиційне свято – День Святої Трійці. Другий день після Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним. Також вноситься як традиційне свято Різдво Христове за григоріанським календарем, що відзначається 25 грудня (не є вихідним днем).

Крім того, неробочий святковий день пропонується не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний (окрім Різдва за юліанським календарем, 7 січня). День державного прапора України відзначатиметься 4 вересня.

– Законопроектом упорядковано скорботні дні й запропоновано День пам’яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів – в’язнів Соловецького табору особливого призначення”, – розповіли в Інституті національної пам’яті.

 

 


Актуально

Медики Рівненщини отримають гаджети! (ФОТО)

До Рівного надійшла перша партія комп’ютерної техніки, що була закуплена в рамках реалізації проекту Світового банку …

Залишити коментар