Головна » На експорт » Люди, будемо берегти красу нашої планети – 12 квітня – Всесвітній день космонавтики

Люди, будемо берегти красу нашої планети – 12 квітня – Всесвітній день космонавтики

Космічний корабель “Восток-1”, пілотований 27-літнім Юрієм Гагаріним, 12 квітня 1961 року стартував о 9-07 за московським часом з космодрому Байконур (Казахстан), зробив за 108 хвилин один виток навколо Землі і о 10-55 приземлився поблизу поволзького міста Енгельс (Росія).

Це був перший вдалий політ в космос, коли космонавт живим повернувся на Землю. За американськими даними, котрі не були підтверджені Радянським Союзом, до Гагаріна мінімум чотири космонавта здійснили невдалі спроби облетіти земну кулю, але загинули – Олексій Ледовський (1957 р.), С.Шиборін (1958 р.), А.Мітков (1959 р.) та І.Качур (1960 р.).

Що цікаво, тріумф радянської космічної програми став шоком для США, котрі запланували перший космічний політ на травень 1961 року.  Однак для тих, хто працював над програмою “Восток” (а раніше – над програмою “Спутник”) успіх радянської космонавтики пов’язувався з генієм однієї людини – українського вченого, конструктора Сергія Павловича Корольова.

Із-за засекреченості космічної програми і непростої біографії, в якій були і 10 років сталінських таборів, особа Корольова була засекречена аж до його смерті в 1966 році.

Він був похований з почестями в Кремлівській стіні у Москві; там же був похований і Юрій Гагарін, котрий загинув у 1968 році під час випробувального польоту літака.


Актуально

19 липня без світла залишаться:

З метою підвищення надійності електропостачання та запобігання аварій в електричних мережах ПрАТ „Рівнеобленерго” буде проводити …

Залишити коментар