Головна » На експорт » “Чим більше здохне вас, тим краще для нас!” – 57 000 людей загинуло в концтаборах на Рівненщині

“Чим більше здохне вас, тим краще для нас!” – 57 000 людей загинуло в концтаборах на Рівненщині

11 квітня – Міжнародний день пам’яті в’язнів нацистських концтаборів

За словами старшого наукового співробітника відділу історії Рівненського краєзнавчого музею Наталії Гавриш, на території Рівненської області упродовж 1941-1944 років функціонувало щонайменше 12 фабрик смерті. З них 3 – у Рівному, 2 – у Дубно, по 1-ій в Острозі, Костополі, Корці, Тучині, Рокитному, Клевані та селі Три Копці Рівненського району.

«Особливо жахливі умови нацисти створили для поранених і хворих військовополонених. Усі вони були загнані на подвір’я міської в’язниці, де тоді розміщувався табір №1, який називали «лазаретом» для військовополонених. Для лікування полонених не відпускали ніяких медикаментів і перев’язочних матеріалів, хірургічних інструментів та інших засобів лікування. Комендант майор Герман при нагоді заявляв: «Я за ваше життя не відповідаю ні перед ким, чим більше здохне вас, тим краще для нас».

Загалом у концтаборах на Рівненщині знищено і померло від голоду та різних хвороб приблизно 57 тисяч чоловік, більшість із яких – понад 50 тисяч – загинули й були поховані в Рівному.

Відомі в’язні-українці: о. Омелян Ковач, Степан Бандера та його брати – Василь та Олександр, Олег Кандиба-Ольжич, Ярослав Стецько, Лев Ребет, Олена Вітик-Вітович, Дарія Гнатківська, Костянтин Смовський та інші.


Актуально

Ліквідація монет: як українцям вигідно позбутися дріб’язку

З першого липня українці почали позбавлятися від дрібних монет, так як тепер суми при готівковому розрахунку …

Залишити коментар