Головна » Новини » Культура » На рівненському сміттєзвалищі навала летючих мігрантів (ФОТО)

На рівненському сміттєзвалищі навала летючих мігрантів (ФОТО)

Голова рівненського обласного осередку “Товариство охорони птахів” орнітолог Василь Ільчук здійснив рейд на рівненський сміттєвий полігон. І зафіксував там велику кількість мігруючих птахів:

09.04.2017 р. Вчергове здійснили похід на рівненське сміттєзвалище, цього разу з Владислав Гедзюк та Roman Moy. Птахів дуже багато і видове різноманіття інше порівняно з зимою https://www.facebook.com/rivnebirds/posts/1195424903860520 Із тисячної зграї граків та галок, які тоді лідирували, залишилися поодинокі особини.

Тепер там масові птахи – мартини, з яких до двох тисяч звичайних, до сотні чорнокрилих, кілька десятків жовтоногих, дещо менше – сивих та східних. Це мігруючі птахи, які певний час відпочивають і харчуються в нас, а згодом летять північніше. На звалищі також чимала згая шпаків звичайних, багато голубів сизих, кілька лелек білих, горобці польові… Нас дуже порадувало те, за чим ішли – закільцьовані птахи. Перший побачений нами мартин чорнокрилий був із кільцем, а далі знайшли ще п’ять закільцьованих мартинів звичайних. Усіх зчитали. Всі птахи мічені кольоровими кільцями, а також більшість – ще й металевими. Звісно, точні дані про місця кільцювання, вік птахів на момент кільцювання, а відтак їх теперішній їх вік і ін. будуть згодом, а наразі з надписів на металевих бачимо, що двоє мартинів звичайних закільцьовані в Хорватії, ще один – у Польщі і ще один – в Угорщині.


Більшість птахів на сміттєзвалищі тримається в місцях, де щойно привезли сміття – вишукують поживу, сваряться за неї. Самі “голодні” “нападають” на транспорт який тільки но підїжджає. Вирізняються й зони відпочинку. Звісно, птахи гіперактивні й через те, що починається шлюбний період. Деякі навіть спаровуються.

Надвечір мартини групами покидають звалище й летять у південно-західному напрямку, але не далеко й не надовго – за 1 кілометр у низині поля після снігів і дощів залишилася велика “калюжа”. Попивши води, птахи одразу ж гуртуються в групи і летять на південь, до міста Рівне – на озеро Басів Кут, що з південного його боку. Тут всі вони ночують, а вранці – знову на звалище )

Фото: Василь Ільчук

 


Актуально

Рівнян закликають підтримати акцію “Україна не катівня!

Рівненські зоозахисники закликають рівнян прийти 20 липня  о 10:00 до міської ради Рівного, Соборна 12а …

Залишити коментар