Головна » Новини » Культура » Благовіщення Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити?

Благовіщення Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити?

 

Свято Благовіщення нагадує про велику подію,  в цей день Архангел Гавриїл прийшов до Марії з Назарету, щоб оголосити про те, що Святий Дух чудесним чином зійшов на неї, і Діва в утробі своїй понесла Сина Божого.

В такий великий день постуючій парафіянину дозволено вживати в їжу рибу і вино. Якщо ця дата припадає на середу або п’ятницю, то суворий піст в ці моменти скасовується.

Що можна робити на свято?

Жінки, чий чоловік відрізнявся буйною вдачею або поганим характером, повинні були його назвати 40 разів «милим». Тоді, за повір’ям, він весь рік буде ласкавий і люб’язний.

Якщо у людини було особливе бажання, то для його виконання в майбутньому році потрібно було зі сходом сонця піти на перехрестя доріг, і поклонившись 3 рази на схід, тричі прочитати молитву  до архангела Гавриїла, і своїми словами викласти прохання.

І що не можна?

Існує думка, що в цей день заборонена будь-яка фізична робота. В народі кажуть «На Благовіщення дівка косу не плете, птиця гнізда не в’є». Не можна позичати або, навпаки, давати гроші і речі стороннім. Небажано запрошувати гостей. Не можна шити і плести. – Займатися своїми волоссям. Не можна не тільки стригтися, мити голову, але й навіть розчісуватися. Не можна одягати обновки.

Народні прикмети

Якою погода буде 7 квітня, такий буде і на Великдень. Вранці  іній або туман – до сприятливого для врожаю літа, якщо дощ – літо та осінь будуть грибними; гроза – до спекотних літніх місяців; безвітряна сонячна погода – до частих гроз; не видно на вулицях літаючих ластівок – весна буде холодною і затяжною; якщо ніч під час всеношної тепла, то і весна прийде дружно, без серйозних заморозків.

Яким прикметам вірити, а яким – ні, кожна людина вирішує сама, а Благовіщення нехай принесе у ваш дім мир та спокій!


Актуально

Ура! Морозиво можна їсти навіть коли болить горло :)

Поради від в.о.міністра охорони здоров’я Уляни Супрун: Пройшли повз холодильник з морозивом, тому що болить …

Залишити коментар