Головна » Новини » Економіка » Клесівська об’єднана громада похвалилася здобутками (ФОТО)

Клесівська об’єднана громада похвалилася здобутками (ФОТО)

Маршрути успіху – Клесівської обєднаної територіальної громади

В рамках акції «Маршрути успіху» проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID – консультанти з питань децентралізації та  представники інших громад відвідали  перспективну Клесівську громаду.

Нині, громада особливу увагу звертає на  благоустрій території та безпеку своїх мешканців. Гостям показали куточки якими пишаються – дендропарк на території Клесівського лісництва. Завдяки об’єднанню громади жителі почали спільно з керівництвом дбати про власну  територію. Зокрема, при в’їзді до селища Клесів уздовж дороги розчистили канаву. Тепер, розповідає голова Василь Гриник – планують на цьому місці висадити зелені насадження. Лісництво завжди відгукується на ініціативи громади, і усіляко підтримує розвиток селища.

Більш гостро стоїть питання безпеки громади. У селищі Клесів є невеличка власна пожежна частина.  До найвіддаленішого села – 40 км, бездоріжжям добиратися майже годину. За місяць у громаді трапляється 5-10 пожеж, однак поки доїдуть до віддаленого села –  то обійстя може згоріти  повністю. У планах громади розмістити ще одну машину у с. Карпилівка.   Та перешкоди зовсім не зупиняють громаду. Минулоріч за кошти субвенції розвитку –  таки вдалося покращити матеріальний стан частини.

«За рахунок субвенції розвитку у 2016 році, ми придбали спеціальне обладнання для дихання,  пожежну драбину,  помпу для того щоб закачувати воду у цистерну, а також для гасіння пожежі.  У нас усього дві пожежних машини, вони щоправда старі, і свій ресурс вичерпали,  та потребують постійного ремонту, та все ж працюють. Тому сьогодні ми ставимо перед собою завдання – придбати нову сучасну пожежну машину, більш оснащену» – розповів голова громади Василь Гриник.

Нині громада шукає польських партнерів, адже є домовленості щодо співпраці пожежних дружин між українськими громадами та польськими гмінами. Тут готові і досвід переймати і освоювати нову техніку.

Присутнім громада розповіла і про інші успіхи та проекти, які вдалося реалізувати упродовж року. Найбільш дороговартісні – ремонти навчальних закладів, та доріг. Придбали комунальний автомобіль та 50 сміттєвих баків. Минулоріч громада успішно освоїла усю субвенцію розвитку, відтак вже готують проекти на 2017 рік. Василь Гриник переконаний – спільними зусиллями громади, та за державної підтримки  – усе задумане втілять у життя.

Повідомляє Офіс Реформ проекту ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ


Актуально

Гройсман пообіцяв розібратися з лісокрадами! (ВІДЕО)

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціює проведення масштабних перевірок підприємств лісової промисловості на предмет контрабанди лісу, …

Залишити коментар