Головна » Новини » Економіка » 37 мільйонів гривень неефективних витрат виявили держаудитори у лісівників Рівненщини

37 мільйонів гривень неефективних витрат виявили держаудитори у лісівників Рівненщини

На понад 37 мільйонів гривень порушень та неефективних витрат встановили спеціалісти Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області у фінансово-господарській діяльності трьох спеціалізованих лісогосподарських агропромислових підприємств області. Аудитом ом охоплено діяльність Володимирецького, Дубровицького  та Рокитнівського держспецлісгоспів за період з 01.01.2012 по 30.11. 2016.

Одна з найбільших проблем – незаконний видобуток бурштину, який призводить до самовільного захоплення ділянок, використання їх не за цільовим призначенням та зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу. За результатами проведених обстежень земель лісогосподарського призначення, на яких здійснюється господарська діяльність трьох підприємств, площа їх пошкодження через видобуток бурштину становить 234 га. Відповідно розмір заподіяної державі шкоди складає майже 13 млн гривень.

Під час проведення контролю у фінансово-господарській діяльності підприємств аудитори виявили додаткові резерви для підвищення та покращення фінансових результатів на загальну суму 3 229 тис. гривень.

Негативний вплив навколишнього середовища, шкідників та антропогенних факторів призводить до різкого збільшення санітарних вирубок лісів – якщо в 2013 році на землях трьох підприємств було зрубано дерев на площі 127 га, то в 2016 році площі перевищують 4 678 га.

З метою зменшення в подальшому негативного впливу досліджених факторів ризику на фінансово-господарську діяльність підприємств, за результатами аудиторського дослідження розроблено 61 рекомендацію. Матеріали проведених аудитів передано в Управління СБУ в Рівненській області. Повідомляє прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області


Актуально

Сарненська прокуратура зобов’язала підприємця повернути землю вартістю 15 млн гривень

У Дубровиці прокуратура припинила незаконне користування землями промисловості вартістю 15 млн грн      Органи прокуратури Рівненської …

Залишити коментар