Головна » Новини » Економіка » На Рівненщині вивчають рівень біобезпеки на свинофермах

На Рівненщині вивчають рівень біобезпеки на свинофермах

У кожному районі Рівненщини діятимуть робочі групи, котрі вивчатимуть забезпеченість на свинофермах засобів біобезпеки. Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Таке доручення усі керівники районів отримали від першого заступника голови Рівненської ОДА Юрія Приварського під час засідання  надзвичайної протиепізоотичної комісії – аби уникнути нових спалахів африканської чуми свиней.

До складу робочих груп входитимуть ветеринари та поліцейські.

Зокрема, господарства мусять бути загороджені, облаштовані санітарними пропускниками, забезпечені дезінфекційними килимками, а обслуговуючий персонал повинен мати спецодяг.

«Це стосуватиметься усіх господарств. Адже нехтування елементарними правилами безпеки може спричинити великі матеріальні втрати. Зокрема, спалах африканської чуми свиней у Рівненському районі призвів до вилучення та знищення поголів’я на фермі. А це 150 тварин. Це серйозна проблема. Тому керівники районів та міст повинні з усією відповідальність поставитися до забезпечення біобезпеки у своїх регіонах», – наголосив перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварського.

Нагадаємо, місяць тому свиногосподарствам Рівненщини, а таких в області є понад 70, озвучили посилені вимоги щодо утримання тварин та профілактики АЧС.

Також Юрій Приварський доручив керівникам РДА активізувати роботу усіх служб для протидії новим спалахам АЧС.

У районах мають бути резервні кошти на ветеринарні пости, дизбар’єри, паливно-мастильні матеріали. Водночас необхідно забезпечити контроль за переміщенням тварин в області. Крім того, у всіх районах потрібно облаштувати худобомогильники. Адже наразі в області діє лише 3 місця, де можна захоронити худобу. З них два – на Радивилівщині, а один – на Зарічненщині.

В свою чергу лісівники області обстежуватимуть угіддя, аби завчасно виявляти хворих та мертвих тварин. Також проведуть депопуляцію дикого кабана. Уже з початку року лісівники відстріляли близько 2-х сотень тварин. Усі туші обстежувалися на вірусне захворювання у ветеринарних лабораторіях.

«Сподіваємося, що скоординована робота керівників районів та міст, усіх служб дозволить запобігти новим спалахам захворювання. Адже від цього залежить економічна та продовольча безпека Рівненщини та країни в цілому», – додав Юрій Приварський.


Актуально

19 липня без світла залишаться:

З метою підвищення надійності електропостачання та запобігання аварій в електричних мережах ПрАТ „Рівнеобленерго” буде проводити …

Залишити коментар