Головна » Відео » На Рівненщині стартувала акція “Майбутнє лісу в твоїх руках” (ВІДЕО)

На Рівненщині стартувала акція “Майбутнє лісу в твоїх руках” (ВІДЕО)

Диво “народження” дерева

21 березня відзначають Міжнародний день лісу. І вже традиційно до магії народження лісу запросили й журналістів.  Спочатку директор лісгоспу Олег Олексієвець проводить екскурсію шишкосушильнею.  Невелике приміщення в Березнівському лісгоспі ніби пологове відділення – тут шишки віддають своє насіння, яке згодом стає сіянцями, а потім –  й справжніми деревами. За тим – візит до розплідника, де красуються  550 тисяч сіянців сосни звичайної та ще близько 130 тисяч сіянців ялинки. Незабаром їх викопають аби розсадити вже на підготовлених територіях. В першу чергу там, де минулого року через шкідників і посуху довелося вирубати гектари лісу. Що важливо, для  висадки сіянців нині використовують новиники – спеціальні вологонакопичувачі.

Щасливі очі юних лісівників

Аби висадити сіянці в грунт лісгоп запрошує на тимчасові сезонні роботи працівників із навколишніх населених пунктів. Зараз тут працюють декілька десятків жінок та чоловіків, які згодом будуть і доглядати свої дітища в лісі. Втім, вони не єдині, хто може похвалитися можливістю долучитися до народження нового лісу. Отак, на возі, запряженому коником, вихованці Костянтинівського шкільного лісництва Сарненського лісгоспу їдуть садити до лісу дерева. Юні лісівники вже шість років активно працюють і навчаються лісівничій справі. Брат і сестра Ірина і Максим вже самі можуть навчити будь кого правильно садити сіянці. Діти щасливі, що долучаються до корисної справи, а дорослі тішаться, що в майбутньому, завдяки своєму вкладу, молодь буде дбайливо ставитися до лісу.

Дбаймо про ліс усі разом!

Втім, не менше із корисної праці дітей та лісівників тішаться й у районній адміністрації. Кажуть, що лісове господарство нині для району дає великі прибутки. Лісівники ж у свою чергу обіцяють і надалі працювати сумлінно, але при тому нагадують, що майбутнє нашої держави, як і лісу, в руках кожного з нас.

 


Актуально

19 липня без світла залишаться:

З метою підвищення надійності електропостачання та запобігання аварій в електричних мережах ПрАТ „Рівнеобленерго” буде проводити …

Залишити коментар