Головна » Новини » Культура » У Рівному вручатимуть Премії імені Георгія Косміаді

У Рівному вручатимуть Премії імені Георгія Косміаді

Урочисте вручення міської мистецької Премії імені Георгія Косміаді в галузі образотворчого мистецтва відбудеться в п’ятницю, 24 березня 2017 року об 11:00 годині у залі засідання виконавчого комітету Рівненської міської ради (вул. Соборна, 12а).

Довідково.  Георгій Косміаді відомий художник та педагог. Виставки його робіт неодноразово експонувалися в різних художніх музеях та галереях. Його картини відзеркалюють не лише його власний світогляд, але й епоху в якій він творив. Художник жив в часи воєн і неспокою. На початку ХХ ст. він опинився в Москві, де потрапив у вир мистецького життя, познайомився з видатними особистостями – художниками В. Сєровим та Є. Хрусловим, композитором С. Рахманіновим. Георгій Косміаді працював і в особливий період в історії розвитку мистецтва. Час, коли народжувались революційні зміні, трансформовувались підходи до ролі художника та мистецького твору. Проте, молодий художник не став послідовником чи ідеологом якогось мистецького напрямку п.п. ХХ ст. Він назавжди лишився самостійним у своїй творчості, хоча стилістичні впливи модернізму ясно прочитуються у його картинах.
Між першою і другою світовими війнами він проживав в м. Рівному. В цей період він сформувався не лише як митець, але й як педагог. Він викладав в усіх навчальних закладах міста, мав цілу плеяду талановитих учнів, і навіть зміг організувати виставку їх робіт у Парижі.
В час ІІ св. Війни Косміаді з родиною виїхав до Німеччнини, де провів решту свого життя. Твори, що презентують в галереї НаУОА належать до «німецького пероіду» життя художника. Велика кількість пейзажів, написаних по пам’яті, в холодних, але дуже приємних тонах, яскраві сонячні натюрморти і зовсім інші, емоційні картини на релігійну тему, в яких відчитується стилістка Врубеля та Васнєцова. Художник працював в різних техніках – олійний живопис, темпера, монотипія. Дві останні рідко використовуються митцями, бо вимагають особливих навиків і під силу лише професіоналам.
Картини Косміаді по-різному сприймаються глядачами – різноманітні по колориту та техніці вони не залишають байдужими як прихильників академічного жанру, так і послідовників авангарду.


Актуально

Медики Рівненщини отримають гаджети! (ФОТО)

До Рівного надійшла перша партія комп’ютерної техніки, що була закуплена в рамках реалізації проекту Світового банку …

Залишити коментар