Головна » На експорт » Новини Економіки » На Рівненщині Департамент соцзахисту наглядатиме за громадами

На Рівненщині Департамент соцзахисту наглядатиме за громадами

Обєднані громади Рівненщини під «пильним оком» Департаменту  соціального захисту

Представники ОТГ Рівненщини знову зібралися разом на практикум із застосування законодавства на тему  «Особливості організації системи соціального захисту в ОТГ» який проводить Асоціація міст України в рамках реалізації проекту ПУЛЬС.

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко нагадав присутнім про важливість захисту вразливих верств населення. Водночас зауважив –  «Об’єднання громад на Рівненщині продовжується. Сьогодні ми маємо 18 громад, за кілька тижнів відбудуться перші вибори у Бокіймівській громаді. Можливо зго

Представники департаменту соціального захисту населення детально розповіли громадам,  як сьогодні працює система в цілому. Чому так важливо, аби Департамент опікувався даними питаннями. Адже усі види соціальних допомог та субсидій йдуть через загальний всеукраїнський реєстр. Маленькі громади не зможуть самі з ним працювати. Тому пропонують   і надалі притримуватися вже налагодженої схеми роботи. У громаді збирають та надають дані чи довідки, а призначенням допомоги займаються профільні структури. Це значно полегшить  роботу на всіх етапах надання соціальних послуг.

Начальник управління праці та соціального захисту у Млинівському районі Ігор Римар розповів – «Сьогодні до нас звертаються громади, адже у Млинівському районі їх чимало. І ми розуміємо, що потрібно вдосконалювати нашу роботу, але ті послуги які ми надаємо потрібно зберегти. Хочу відзначити Острожецьку громаду,  яка вирішила скласти соціальну картку громади, аби чітко уявляти категорії населення, які потребують соціальної підтримки.»

В рамках практикуму розглянули й інші важливі  питання –  надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю. Торкнулися питань щодо організації роботи рад, та державної регуляторної політики в ОМС. Дізналися про програми міжнародного співробітництва та європейської інтеграції.

Представники головного територіального управління юстиції нагадали алгоритм створення Центрів надання адміністративних послуг, розповіли порядок навчання реєстраторів, та про вчинення реєстраційних дій.

Презентували присутнім й інші  важливі проекти, які нині впроваджуються в області і як вони впливають на ОТГ –  проект Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», та громадська організація «Чайка».

 

Повідомляє Офіс Реформ проекту ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ


Актуально

Другий день форуму місцевого самоврядування відвідали і учасники з Рівненщини

Другий день Форуму місцевого самоврядування розділився на роботу по секторах. Цього разу його відвідали міські голови, …

Залишити коментар