Головна » На експорт » Тіріл Екхоф перемагає у заключному мас-старті сезону, Юлія Джима – десята

Тіріл Екхоф перемагає у заключному мас-старті сезону, Юлія Джима – десята

Жіночий мас-старт, крім визначення переможниці гонки, повинен був дати відповідь на питання: хто стане володаркою малого кришталевого глобуса у цій дисципліні, і вся гонка в Холменколлені пройшла під знаком цієї боротьби.

Перед стартом, у двох претенденток на трофей була різниця в 11 очок: Лаура Дальмайер, яка зібрала майже все у нинішньому сезоні, була трохи попереду Габріели Коукалової. До кінця сезону лідер збірної Чехії втомилася, і навіть в своїх улюблених контактних гонках вже не виглядає так впевнено, як ще в грудні-січні. Протягом гонки Габріела та Лаура раз за разом надавали шанс одна одній на перемогу.

Першою розпочала Дальмайер, припустившись помилки вже на стартовій лежці. Згодом, обидві промахнулися на другому вогневому рубежі. Після цього Габріела Коукалова вийшла на трасу десятою, Дальмайер – двадцятою! Втім, до четвертого рубежу обидві повернулися в число претенденток на перемогу, хоч чешка все ще була трохи попереду.

У вирішальний момент Лаура зробила суперниці останній, найдорожчий подарунок – ще один промах на стійці. Габріела ж відстрілялася чисто – і пішла на заключне коло у дуеті з Тіріл Екхофф, якій дуже хотілося виграти перед домашніми трибунами.

До сьогоднішнього дня Тіріл не вигравала гонок з чотирма вогневими рубежами – стрільба ніколи не була її найсильнішою стороною. Але сьогодні їй вдалося відстрілятися з єдиним промахом, і такий шанс порадувати рідну публіку вона не могла втратити. Екхофф не стала відкладати вирішення питання про переможницю на останні сотні метрів, і на середині кола вона легко пішла у відрив від Габріели Коукалової. Фінішну пряму норвежка пробігла радісно розмахуючи національним прапором.

У боротьбі за бронзу теж була своя драма. На останній вогневий рубіж лідером прийшла Франциска Хільдебранд, яка мала 20-секундну перевагу над конкурентками. Але близькість перемоги зіграла з досвідченою німкенею злий жарт: рука від хвилювання здригнулася і Хільдебранд пішла на коло штрафу. Проте, на заключне коло вона впевнено вирушила третьою. І хоча позаду були не останні лижниці у світовому біатлоні, а саме – Вероніка Віткова та Кайса Макаряйнен, шанси Францискі на подіум були вищі.

Але, на останньому колі Кайса Макаряйнен створила неможливе! Відстаючи на 20 секунд від Хільдебранд і на 15 від Віткової, вона наздогнала суперниць, а на фінішній прямій залишила обох позаду.

Україна в цій гонці була представлена ​​однією спортсменкою, Юлія Джима зробила все, щоб завершити сезон на мажорній ноті. У стрільбі у неї був всього один промах – на першому рубежі, після чого наша біатлоністка опинилася у середині третьої десятки. Але більше помилок Юля собі не дозволяла, методично піднімаючись вгору після кожного вогневого рубежу. У результаті їй вдалося дістатися до десятки найсильніших, чого виявилося достатньо, щоб зберегти восьме місце у загальному заліку, навіть, незважаючи на успішну гонку у виконанні основної конкурентки – Францискі Хільдебранд.

Мас-старт. жінки

1. Тіріл Екхоф (0 + 0 + 1 + 0) 34: 23,1
2. Габріела Коукалова (0+1+0+0)  +22,6
3. Кайса Макаряйнен (0+0+1+1)  +34,5

10. Юлія Джима (1+0+0+0)  +57,9


Актуально

Ліквідація монет: як українцям вигідно позбутися дріб’язку

З першого липня українці почали позбавлятися від дрібних монет, так як тепер суми при готівковому розрахунку …

Залишити коментар