Головна » На експорт » Новини Події » Рівненські студенти пройшли педагогічне стажування у Німеччині

Рівненські студенти пройшли педагогічне стажування у Німеччині

З 1.02. по 3.03. 2017 р. п’ятеро студентів факультету іноземної філології Рівненського державного гуманітарного університету, а саме: Алла Зелінська, Альона Дейнеко, Маріанна Карась, Ірина Богів та Ольга Цуп взяли участь у Міжнародному Референдаріаті, який передбачав підготовку та проходження педагогічного стажування у гімназіях м. Любек, Німеччина.

Участь у Міні-Референдаріаті стала можливою за підтримки членів Ротарі Клубу м. Любек (Німеччина) та особисто пана Ешенбурга, який знайшов фінансову можливість долучити студентів з України до даного проекту разом зі студентами п’яти інших країн (Литва, Польща, Естонія, Фінляндія, Росія), також він знайшов сім’ї для проживання студентів, та додав культурну програму до перебування студентів у м. Любек.

Проект передбачав участь студентів у методичних семінарах, країнознавчих екскурсіях містами Федеральної землі Сілезія-Гольштайн, відвідування занять вчителів гімназій, проведення власних занять з німецької мови, обмін думками, враженнями. Керівник міжнародного проекту, доцент кафедри практики німецької та французької мов Джава Н. А. розповідає: «Як і в багатьох європейських країнах, професійна підготовка вчителів у Німеччині складається з двох фаз: теоретичної (навчання) та практичної (Референдаріату), а саме роботи у школі на умовах тимчасової посади та відвідування навчальних семінарів, без якої неможливо отримати допуск до педагогічної діяльності.

Цей етап у підготовці німецьких вчителів виявляє їх готовність до педагогічної діяльності. Саме у практичній частині, так званому Референдаріаті, мали можливість взяти участь студенти нашого факультету. Міні-Референдаріату передувала теоретична та практична підготовка студентів до участі у проекті. Зокрема, студенти підготували презентацію про «Шкільну освіту в Україні», презентацію про навчання студентів на факультеті іноземної філології РДГУ, відео кліп про навчання дітей у садочках за програмою „Deutsch mit Hans Hase“ та ін.

Участь студентів факультету іноземної філології у Міжнародному Референдаріаті була схвально оцінена членами Ротарі Клубу м. Любек та керівником служби „Міжнародне німецьке товариство з питань культури та освіти“ м. Любек паном Герольдом. Існує домовленість про участь студентів факультету іноземної філології у педагогічному стажуванні у наступному навчальному році.


Актуально

У Рівному відбудеться EDM фестеваль ZАХІДНА ТОЧКА

«Zахідна точка» – це щорічний фестиваль електронної музики, який буде проходити вже в друге на Рівненщині, …

Залишити коментар