Головна » На експорт » Новини Економіки » У Рівному депутатів ЧЕСНО вчили декларувати статки

У Рівному депутатів ЧЕСНО вчили декларувати статки

У понеділок, 13 березня, у Інформаційно-освітньому просторі InfoHub за ініціативи Громадського руху “ЧЕСНО” спільно з Інститутом Політичної Освіти відбулися тренінги для депутатів Рівненської міської та обласної рад, а також керівників обласних й міських комунальних закладів щодо заповнення Е-декларацій.

Нагадаємо, що згідно Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», депутати місцевих рад до 1 квітня 2017 року зобов’язані подати Е-декларації до НАЗК.

У перших двох хвилях подання електронних декларацій виникло чимало проблем із їх заповненням. З огляду на це активісти руху “ЧЕСНО” вирішили навчити депутатів та чиновників, як правильно заповнити електронну декларацію на сайті НАЗК, розповіли про особливості декларування для місцевих депутатів та поінформували їх про порядок перевірки декларацій й про відповідальність за порушення антикорупційного законодавства.

За словами тренера проекту, координатора Громадського руху ЧЕСНО в Івано-Франківській області Віталія Світлика, є необхідність роз’яснити депутатам та чиновникам типові помилки, які виникали при першій та другій хвилі подання декларацій, щоб вони їх не повторювали.

– Також важливо пояснити на практиці усі деталі щодо заповнення, аби депутати самі розуміли як заповнювати Е-декларації, – пояснює тренер.- Крім того, надалі вони зможуть  передати інформацію своїм колегам, тим самим убезпечити себе від адміністративної або кримінальної відповідальності через невірно подану інформацію у Е-декларації.

Самі депутати називають таке навчання надзвичайно  інформативним.І наголошують, що такі навчання було б корисно відвідувати усім  обранцям.

– Мені навчання дуже сподобалося, на часі зараз деталізація цього процесу, – розповідає депутат Рівнеради Олександр Курсик. Здивований, що так мало депутатів прийшли на захід. Декларацію можна заповнити і самому, але є нюанси, тому тут краще консультуватися. Добре, що депутатів навчають, а тому  активістам варто їхати ще в райони та села, адже здавати декларації мають депутати усіх рівнів.

Степан ПЕТРУЛЯ

ДЖЕРЕЛО

 


Актуально

За невиплату аліментів боржникам погрожують арештом

Щоб допомогти розібратись у новому законодавчому пакеті, до Рівненського медіацентру завітав народний депутат, радник міністра …

Залишити коментар