Головна » На експорт » Новини Економіки » На Рівненщині сільська школа має свій телескоп!

На Рівненщині сільська школа має свій телескоп!

Статус опорної школи Козинський НВК колегіум виборов в обласному  конкурсному відборі. Керівник закладу написала проектну заявку ще влітку 2016 року.  В результаті, школа отримала значне фінансування, понад 4 млн.грн . Вже влітку  усім колективом почали працювати над реалізацією проекту.  Першочергово у громаді реорганізували дві школи у філії опорної школи,  у селах Гранівка та Іващуки. Тепер в закладі налічують  425 учнів, з яких на навчання з сусідніх сіл доїжджають 80 дітей.

Потому, почали планувати суттєві ремонтні роботи, адже від моменту побудови закладу, його особливо не ремонтували. Акцент зробили на енергозбереженні, вже частково замінили вікна на енергозберігаючі, поновили систему опалення, усього планують замінити 150 вікон, та 9 вхідних дверей.

Особливу увагу приділили поновленню матеріально-технічної бази закладу. Провели тендер на облаштування навчальних кабінетів. Вже придбали та  встановили  10 комплектів для інтерактивного навчання. Оновили матеріали у кабінетах – фізики, хімії, природи, історії, іноземної мови, музики. У кабінети інформатики, яких у школі два – для старших та молодших школярів, придбали нову комп’ютерну техніку. Особлива гордість – справжній сучасний телескоп. Тепер діти по новому зможуть вивчати астрономію, адже зображеня з телескопу можна передавати на комп’ютер.

Керівник школи Галина Смолярчук розповіла – « Оскільки школа отримала статус опорної, то акцент зробили на роботі з обдарованими учнями, та з дітьми з особливими потребами. Організували класи допрофільної підготовки – з української мови, історії та математики. Школярі регулярно беруть участь у різноманітних олімпіадах, та конкурсах, таких як – МАН, Кенгуру, Бобер, Лелека. В умовах нового статусу школи – фінансування на педагогів вистачає, єдина проблема – зарплатня для технічного персоналу. Тож нині, разом з керівником Козинської громади шукають фінансові можливості, аби забезпечити основні видатки.»

Планували також придбати новий шкільний автобус, але через проблеми з виробниками – це питання наразі відклали.

У планах опорної школи – зробити капітальний ремонт спортивної зали.

 

Повідомляє Офіс Реформ проекту ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ


Актуально

На Рівненщині черговий спалах африканської чуми

На свинофермі у селі Городець Володимирецького району у свиней зафіксовано спалах африканської чуми. У цьому …

Залишити коментар