Головна » Новини » Культура » У Рівному театральна прем’єра: драма з іронічною назвою «Шкарпетки»

У Рівному театральна прем’єра: драма з іронічною назвою «Шкарпетки»

Сцена рівненського театру «Сонях» була прикрашена святковими кульками, а глядачі у залі – втирали сльози, ба деякі навіть ридали-навзрид. Розчулила їх фінальна сцена драми Григорія Берковича з іронічною назвою «Шкарпетки» у постановці Вадима Совінскі.

«Вистава “Шкарпетки” – це побутова історія про ніби буденні, але надзвичайно важливі речі, про батьків і дітей, любов і турботу, підтримку, взаєморозуміння. Історія, яка розповідає про високі моральні цінності через буденні, звичні для усіх нас речі, про те, як важливо висловлювати любов до своїх рідних вчасно. Адже так важливо, щоб вони про це знали і чули саме від нас», – пояснює режисер-постановник.

Прем’єра вистави відбулася дев’ятого лютого 2017 року у театрі «Сонях». Тривало сценічне дійство одну годину. “І цю годину,- кажуть глядачі, – на одному диханні пережили разом з акторами. На сцені не було чудернацьких декорацій, помпезних спецефектів, кричущих музичних чи то хореографічних номерів, проте було страшенно цікаво. Притягувала погляд гра акторів, історія, яку вони показали”.

Дійсно, режисер Вадим Совінскі, здавалося б, просто дозволив глядачам підглянути за життям звичайної сім’ї: матері та доньки. Матір (Корнуелла Мудра) – літня жінка святкує День народження, донька (Олена Гаврисюк) готує квартиру до приходу гостей. Вони розмовляють, сперечаються, подекуди не розуміють одна одну. Все як у звичайних родинних відносинах. Мабуть, це і є головною родзинкою вистави – життєвість та реалістичність. Втім, не обійшлось й без символізму. Режисер тонко надав акценти на певних знакових моментах вистави за допомогою символіки та влучно підібраного музичного оформлення.

Особливої уваги заслуговує акторська гра. Адже, актрисам театру “Сонях” довелося втілити образи жінок набагато старших і досвідченіших у життєвих питаннях. І з цим завданням вони вдало впоралися. Варто зазначити, що колориту й забарвленості вистава набирала саме від точного попадання у характерах героїв. Режисер-постановник представив перед глядачами двох близьких жінок, матір та доньку, проте з кардинально протилежними характерами.

Корнуелла Мудра (мати) створила образ такого собі турботливого деспота. І в цю жінку не можливо було не закохатися. Вона полонила серця глядачів, буквально з перших хвилин на сцені. Почуття гумору героїні, її схильність до іронічних та саркастичних висловлювань – змушували, якщо не реготати, то точно всміхатися з думкою: “От і крута ж бабця, запальна!”. Запальна, азартна, енергійна, рішуча, вигадлива, грайлива – ці епітети якнайкраще підходять героїні Корнуелли Мудрої. І це при тому, що практично протягом усієї вистави вона просиділа в кріслі! Втім, щоб ця жінка, створила шоу варто лишень дати їй телефонну слухавку. Адже у грі слів бабуся ще та витівниця.
Натомість, донька у виконанні Олени Гаврисюк є повною протилежністю матері. Вона порається по дому, піклується про свою стареньку, часом вдається до бухгалтерських розрахунків, адже робота не відпускає її навіть вдома. Трудоголік, самотня жінка, що виховує сина й піклується про матір. Глядачі побачили героїню втомлену життям, без особливого азарту щодо власного майбутнього. Навіть манера ходи доньки відповідала її характеру: повільна і тяготлива. Але, попри свою “пасивність” героїня Олени Гаврисюк викликала у глядачів розуміння: “Таке зараз життя”. І тим самим, своєю вимученістю й заклопотаністю вона спонукала нас до змін у власному світогляді.

Режисер Вадим Совінскі показав історію, за якою з цікавістю спостерігаєш і боїшся, що вона завершиться. Адже здогадуєшся, чим вона може скінчитися… Вистава “Шкарпетки” – це вистава, що змушує жити, навчитися любити життя і робити його прекрасним.

Драма “Шкарпетки”. Сама назва вже іронічна і дещо несуміжна. Анонсувати її можна приблизно так: “Переглянеш “Шкарпетки” і побіжиш цілувати й обіймати маму”. А, це й було на меті у режисера, щоб глядачі переглянули свої життєві цінності та зрозуміли просту істинну: рідних та близьких людей потрібно любити та цінувати.

 

 


Актуально

17 липня без світла залишаться:

З метою підвищення надійності електропостачання та запобігання аварій в електричних мережах ПрАТ „Рівнеобленерго” буде проводити …

Залишити коментар