Головна » Новини » Культура » Рівняни вимагають переписати підручники з історії України

Рівняни вимагають переписати підручники з історії України

Хвилю невдоволення у мережі Фейсбук підняла відома рівненська журналістка Інна Білецька. Її обурило викладення в шкільних підручниках перекручених фактів з історії України. Зокрема вона написала:

“Я зараз кричу, щоб ви розуміли!
Як навчити не любити історію своєї держави і виростити побільше вати в головах дітей. Просто. Почати треба в п’ятому класі. Півроку вчити про предмет і об’єкт історичної науки, історичні карти, топоніміку і визначення хто такий історичний діяч. Для зразка дослідження фотографії поставити фото першотравневої демонстрації 70того року. Написати про спорідненість назв Русь-Росія. А потім написати лише про внесок Харківського університету в розвиток освіти, забувши згадати інші, старіші навчальні заклади – Острозьку академію і Києво-Могилянку.
Україна 17-18 століття – то не лише Слобожанщина. А освіта в Україні 19 століття – то не лише Харківський університет, жодним чином не применшуючи його заслуг.
Потім отаке: однією з найвизначніших подій в історії України XX століття вчені вважають Українську революцію 1917-1920 років. Жодного слова про Голодомор. Потім про Велику вітчизняну і чим вона від Другої світової відрізняється. Потім незалежність і Яна Клочкова.
Ми тут вдома дуже в нєдоразумєнії від цього дивного навколонаукового, дуже викривленого і не збалансованого курсу. Серед авторів довоєнного видання Олена Пометун, уродженка подмосковного Моніно, викладач Луганського державного університету, звинувачена Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» в переписуванні підручників з історії України та їх вихолощуванні.
Моя дитина точно має так вивчати історію???
Агов, товариші реформатори. Це не може бути рекомендовано МОНом аж ніяк. МОНом це має бути заборонено. Пані міністр Liliia Hrynevych попросіть когось з адекватніших за авторів істориків це почитати. “

Інну підтримали і інші дописувачі:

Elena Kagal Іночко, ти ще не бачила підручник з історії за 9 та 10 класи. Минулого року вчили з малою, так там кілька параграфів про процвітаючу новоросійську губєрню і обз, як протиставлення злидні західної України.

Віктор Мисан … Та я вже стільки сказав і написав з цієї нагоди, починаючи з 2010 р. (саме з того часу, коли Табачник і його кліка крамсали історію). А згодом, коли до “коригування” історії і укладання підручника на основі цієї корекції долучилася О. Пометун, відкрито виступив проте неї серією публікацій на сайтах “Освітня політика”, “Istorians”? “Освіт.ua”. Це було не просто зробити такий крок, оскільки О. Пометун у минулому – мій науковий керівник. Але… Сократ – товариш, та істина – дорожча. Ніхто тоді мене не чув і не чує навіть зараз. Ознакою, коли тебе чують є не просто реакція, а зміни – як результат цієї реакції. А журналісти починають “чути” лише тоді, коли їх діти йдуть навчатися до школи. Найкраще пізнається школа, коли твоя дитина вчиться у ній. І що ви ще хотіли б почути від мене?

Юрій Подорожній як історик за фахом скажу, що її викладання в Україні є елементом гібридної війни, яка триває з моменту набуття нашою країною незалежності. Це те саме, що пропаганда проти української мови, поділ церкви тощо.

Руслан Шеремета Спокійно. Все норм. Вже є нові підручники і нормально написані. Як вчитель історії заявляю. І вже немає поняття “Київська Русь” – а є “Русь-Україна”. Тільки не всім дано навіть це зрозуміти. Фільмів на телебачення нам наших історичних треба. ФІЛЬМІВ!!!!!!!!!! А не то гамно, що показують. Та за “Останнього москаля” Коломойського можна четвертувати…


Актуально

На Рівненщині – останні дні жнив

Жнивна кампанія в Рівненській області – на фініші. Врожай зерна зібрано на 96% площ, а …

Залишити коментар