Головна » Новини » Економіка » Банки ввели плату за обслуговування платіжних карток

Банки ввели плату за обслуговування платіжних карток

Українські банки почали брати з населення комісії за кожний навіть найдрібніший сервіс, який раніше надавався безкоштовно, і підвищили тарифи на платні послуги.

Так за поповнення свого особистого поточного або карткового рахунку тепер треба заплатити від 20-30 грн. до 1% суми, а якщо гроші на картку буде «закидати» не господар, то це буде коштувати 50 грн., пише Укрінформ.

Також, зі стандартного 1% від суми до 2-3% зросли комісії при знятті готівки в банкоматах (стягують не лише з особистих, а й із зарплатних карт).

За даними радника голови правління Євробанку Василя Невмержицького, вартість довідок і виписок коливається в діапазоні від 10 до 50 грн. за кожну операцію.

“Ще одна зміна: почали вводити комісії за зняття готівки з поточного рахунку. І, на мій погляд, це правильно, тому що видача готівкових коштів через касу пов’язана з витратами для банку, які природно потрібно покривати”, – зазначила начальник відділу депозитних продуктів і поточних рахунків UniCredit Bank Ірина Стрепетова.

По справжньому “грабіжницькі комісії” деякі банки стали вводити за великі безготівкові перекази (через системи інтернет-банкінгу). Спочатку ця послуга обходилася в 1-3% суми, потім банки плавно підняли планку до 10%, а після деякі фінустанови підняли тарифи і зовсім до 30%.

“Ще деякі фінустанови, зважаючи на брак ліквідності на ринку і масового спустошення населенням своїх рахунків, ввели або підвищили комісію за дострокове розірвання депозитів”, – повідомив головний економіст управління організації бізнесу Банку Національний кредит Кирило Голоденко. У середньому по ринку вона сьогодні становить близько 10%, хоча у деяких банків і більше.

Банкіри говорять, що змушені піднімати розцінки на розрахунково-касове обслуговування, тому що для більшості з них цей вид послуг залишився чи не єдиним.

При цьому фінансисти допускають, що нинішнє зростання тарифів на обслуговування карток, поточних рахунків і комунальних платежів не останній. Прогнози на нові подорожчання дають різні: за одними оцінками, комісії піднімуть не більше ніж на 5-10%, за іншими – на все 20-25%.


Актуально

МОН продовжило прийом вступників у заклади профосвіти до 1 жовтня

Міністерство освіти і науки подовжило термін прийому документів на вступ до закладів професійної освіти до …

Залишити коментар