Головна » Новини » Рівне » 10 мільйонів гривень виділили на встановлення будинкових лічильників на Рівненщині

10 мільйонів гривень виділили на встановлення будинкових лічильників на Рівненщині

160201_img

До кінця 2016 року на Рівненщині запустять в роботу 299 будинкових лічильників у багатоквартирних будинках. В інвестиційній програмі підприємства на такі заходи закладено 10,3 млн. грн.

Наразі будинковими приладами обліку вже обладнані 92 будинки Рівного та Здолбунова. Загалом на Рівненщині близько 30 тисяч споживачів, які не мають приладів обліку газу.

ПАТ «Рівнегаз» на 2016 рік НКРЕКП затвердила поадресне встановлення 299 будинкових лічильників газу у абонентів Рівненської області, що дасть змогу забезпечити комерційним обліком 23 626 домоволодінь.

Для встановлення індивідуальних лічильників природного газу в кожній квартирі держрегулятор мав би збільшити тариф щонайменше втричі. Оскільки тариф є складовою ціни газу, то відповідно зросла б і ціна за 1 кубометр. Аби цього уникнути НКРЕКП ініціювала встановлення будинкових лічильників, яке потребує менших витрат. Закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» не передбачає встановлення всім споживачам винятково індивідуальних лічильників газу. Йдеться про забезпечення приладового обліку газу за допомогою лічильників. Крім того, роботи з встановлення лічильників газу можуть фінансуватися як газорозподільними підприємствами, так і бюджетним коштом. Не заборонено встановлювати лічильники і за рахунок споживачів газу, повідомляють в ПАТ «Рівнегаз».

 


Актуально

Одна людина загинула, ще двоє у лікарнях внаслідок ДТП на дорогах Рівненщини

За минулу добу на території Рівненської області сталося три дорожньо-транспортних пригоди з потерпілими та однією …

Залишити коментар