Головна » Новини » Якщо в Україні буде спрямована миротворча місія, Польща готова взяти в ній участь

Якщо в Україні буде спрямована миротворча місія, Польща готова взяти в ній участь

30_mainПрезидент Польщі Броніслав Коморовський не планує відправляти в Україну польських військових для участі в бойових діях, але Польська держава може взяти участь у миротворчій операції. Про це сьогодні заявив глава підлеглого президенту Польщі Бюро національної безпеки (BBN) генерал Станіслав Козєй в ефірі RMF FM.

“Немає таких намірів і планів. Якби була якась миротворча міжнародна місія під егідою ООН або Європейського Союзу, то, звичайно, будемо в цьому брати участь”, – сказав він.

Генерал зазначив, що в нинішніх умовах Польща не може відправляти своїх військових в Україну, оскільки це було б порушенням національного законодавства.

“Напрямок військових на війну не в союзницьких цілях, не з метою оборони союзника, не в цілях оборони своєї країни знаходиться поза чинного законодавства”, – сказав він, зазначивши, що це також створило б додаткові загрози.

“Це не справа страху (перед Росією). Ця справа певної відповідальності в турботі за власну безпеку. Немає сенсу ризикувати, немає сенсу робити те, що не принесе ефекту, але буде мати величезні наслідки в контексті загроз”, – сказав польський генерал.

Він також зазначив, що не бачить “ні потреби, ні необхідності” відправляти польських військових в Україні, і додав, що Україна не зверталася до Польщі з проханням відправити своїх представників для участі в якійсь міжнародній місії.

Нагадаємо, минулого тижня у Польщі розгорілася дискусія на тему відправлення польських солдатів в Україну після заяв кількох польських політиків, серед яких був кандидат в президенти від найбільшої опозиційної партії Анджей Дуда, який сказав, що “варто було б розглянути таку можливість”.

Чинний глава держави Броніслав Коморовський розкритикував таку ідею, зазначивши, що “не треба підливати масла у вогонь”, і сказав, що Польща може допомогти Україні краще іншими способами.
Вчора про те, що Польща не буде відправляти своїх військових в Україну, теж заявила глава уряду Ева Копач.


Актуально

Поліцейські розслідують підпал на дачному масиві Рівненського району

7 серпня о 02:14 до поліції зі служби надзвичайних ситуацій надійшло повідомлення про пожежу в …

Залишити коментар