Головна » Новини » Костопіль не хоче сіл у своїй громаді

Костопіль не хоче сіл у своїй громаді

У Костопільському районі обговорили перспективу створення Великомидської громади

14152140_1031268586993586_839000416_oУ Костопільському районі  на Рівненщині і досі тривають перемовини щодо майбутнього утворення громад.  Місто Костопіль не бачить себе у складі з сільськими радами, у той же час села, які межують з містом, теж вагаються. А от віддалені сільські ради вже шукають прийнятний формат об’єднання.  Одні люди хочуть окремі потужні громади, інші представники сіл прагнуть до невеличких громад. Однак розглядають варіант створення потужної сільської Костопільскої громади, але окремим селам це не зовсім зручно. Адже тоді важко визначитись – де буде центр громади, та й віддаленість від центру буде більшою від норми.

Консультанти з питань децентралізації проекту Пульс «Децентралізаційний марафон» провели виїзну зустріч у Великомидській сільській раді, де зустрілися з представниками навколишніх сіл.  Там, жителі готові створити Великомидську громаду, однак є суперечності з визначенням  центру. Консультанти роз’яснили усі кроки створення громади, переваги та недоліки, в залежності від того де буде адмінцентр.  У селі Великий Мидськ  вже є непоганий потенціал – новозбудована сільська рада та будинок культури, відносно непогані дороги. Але дороги до сіл –  потребують не лише ремонту, а й будівництва. Фахівці дали роз’яснення щодо утримання освітніх та оздоровчих закладів, а також роз’яснили які субвенції отримуватиме ОТГ.

Повідомляє проект ПУЛЬС Асоціації міст України


Актуально

Сьогодні засвітять головну ялинку Рівного

На майдані Незалежності у Рівному працюють комунальники: встановлюють сцену, звукову апаратуру та перевіряють освітлення. Сьогодні …

Залишити коментар